Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› ogród wiejski, naturalistyczny
   O forum    |    Zasady





asia-6003
Postów: 1
  10.05.2009 10:47

Witam!
stronkę znam od dawna ale na forum jestem po raz pierwszy i od razu proszę o pomoc.
Chce założyć tradycyjny ogród wiejski, który byłby jednocześnie stołówką i domem dla owadów, ptaków i małych ssaków. Mam już trochę informacji na ten temat ale wszystko to takie jakieś niepoukładane. Działka położona jest na wsi a właściwie na kolonii, ogród wiejski chcę założyć obok starych zapuszczonych (niestety) jabłoni. Położenie południowy zachód, od południa jabłonie. gleba słaba, piaszczysta, przepuszczalna (klasa VI). Wielkość nie ma znaczenia.
Proszę o porady i wskazówki.
Pozdrowionka!!

asiok
Postów: 1128
  11.05.2009 20:39

Też tworzę od podstaw wiejski ogród - a co wyjdzie nie wiem, co prawda ssaków, gadów nie ma u mnie w planach

malgos651
Postów: 101
  11.05.2009 20:51

a i umnie troszke zmian wies jest piekna tera mysle nad tym 2 podworkiem tam psy sobie biegaja wiec mam ciut do myslenia jadziu gozdziczki super napisalam ci komentarz

Alinka1
Postów: 315
  11.05.2009 22:29

Asiu, może choć trochę Ci pomogę i napiszę jak ja widzę taki ogród.
Przede wszystkim krzewy i drzewa - rajska jabłoń, świdośliwy, aronia, głogi, dzikie róże i róże o pachnących płatkach nadających się na konfitury - tzw.historyczne lub parkowe. Jeżeli chodzi o rośliny kwitnące, to przede wszystkim byliny - masa różnych host, paproci, konwalie, kopytnik, malwy, złocienie, floksy. No i chociaż małe oczko jako wodopój dla ptaków i małych zwierząt. Jaszczurki uwielbiają kamienie ułożone w stosik, więc jeżeli chcesz by osiedliły się w Twoim ogrodzie warto go zaplanować.
Uwielbiam obserwować żaby




"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

Kalatala
Postów: 4
  24.05.2009 20:02

Może zwróć uwagę, aby było sporo w nim roślin miododajnych. Poza tym jeśli urozmaicisz ogród i będzie w nim sadzawka (woda!), jakieś kamienie lub skały (szparki na kryjówki), stare zmurszałe pnie, budki lęgowe dla ptaków, nieuczęszczany fragment porosły pokrzywami (rusałka admirał) i zagracony suchymi liścmi (jeże), a poza tym dużo dużo roślin, to zwierzęta w oka mngnieniu się zjawią. Poczytaj o zwyczajach zwierząt, które byś chciała zaprosić do siebie i stwórz im warunki.
Wiele roślin rośnie na naprawdę ubogich glebach, to akurat nie powinno być problemem.

gustav33
Postów: 20
  25.05.2009 22:00

Piękne zdjęcię żabki na górze. Niemalże gotowy projekt na płaskorzeźbę.

zerdi
Postów: 221
  10.06.2011 10:03

Muszę zrobić miejsce jaszczurkom. Mam nadzieję, że mój kot nie będzie uprzykrzał im życia.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT