Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› amatorska uprawa papryki
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



blair
Postów: 6
  6.06.2009 17:32

Pierwszy raz w życiu uprawiam papryke i mam pytanie. Wiem, że u pomidorów wyłamuje się wilki wyrastające w kątach liści, a jak jest z papryką? Też się wyłamuje czy zostawia żeby się rozkrzewiła? A może usuwa się tylko część? Pomóżcie...

jagoda.z.g
Postów: 719
  6.06.2009 21:16

http://www.uprawyekologiczne.pl/235_Zabiegi_pie...
Myślę,że pod tym adresem znajdziesz odpowiedź na Twoje pytania.

blair
Postów: 6
  8.06.2009 16:23

dzięki napewno skorzystam

Ela1
Postów: 1
  9.07.2009 10:12

czy paprykę należy prowadzić na pędy jeśli tak to na ile

blair
Postów: 6
  12.07.2009 10:49

Ja usuwałam tylko te odrosty ktore pojawiały się w kontach dolnych liści. Góry nie ruszałam. Mam trzy gatunki - słodką, pepperoni i chilli. Słodka jest już duża, zaczyna żółknąc, a chilli nie ruszałam wcale i wygląda na to, że wcale jej to nie zaszkodziło bo ma dużo pokaznych owoców.

Adamix29
Postów: 4
  30.07.2014 21:14

Obiło mi się coś o uszy na temat dwu- oraz wymiarowej oceny warzyw za pomocą specjalnych urządzeń. Wiecie coś na ten temat?

kajaa
Postów: 5
  30.07.2014 21:19

Rzeczywiście istnieją takie urządzenia. Wykorzystuje się je do optycznego sortowania warzyw. 3D to nowość na rynku i jest dopiero testowana.

Adamix29
Postów: 4
  30.07.2014 21:20

Rzeczywiście istnieją takie urządzenia. Wykorzystuje się je do optycznego sortowania warzyw. 3D to nowość na rynku i jest dopiero testowana.

A wiesz na czym to polega i jaka jest właściwie różnica?

kajaa
Postów: 5
  30.07.2014 21:23

Oceniane są załamania na powierzchni warzywa, ewentualnie bruzdy na jego powierzchni, itd...dzięki temu można ocenić jego jakość

kajaa
Postów: 5
  30.07.2014 21:25

Jest ogromna różnica między 2d, a 3d... przecież 3d jest bardziej przestrzennym wymiarem i umożliwia lepszą ocenę


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT