Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› Ładny trawnik
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



gabi4
Postów: 297
  20.07.2009 21:45

Mam trawnik założony 3 lata temu, no, może cztery. Nie wiem co zrobić, by trawa była bardziej zielona. To nie śmieszne! Moja trawa jest jasnozielona i to mi się właśnie nie podoba. Nie wiem co zrobić, by nadać jej więcej zieleni. Może to zależy od gatunku traw? Ja mam trawę sportową. A może podłoże jest niewłaściwe?
Proszę o pomoc. Dziękuję.

staweg
Postów: 941
  22.07.2009 11:21

Tu możesz poczytać wiele o pielęgnacji trawnika. http://poradnikogrodniczy.pl/trawnik2.php
Zbyt jasna trawa może sygnalizować "głód" jakiegoś pierwiastka (np. Fe) lub nawozów w ogóle.
staweg

gabi4
Postów: 297
  22.07.2009 21:10

Dziękuję za podpowiedź. Przeczytałam uważnie poradnik ogrodniczy. Myślę, że go wywapnuję, bo oprócz tego pojawił się mech. Pozdrawiam.

jagoda.z.g
Postów: 719
  7.04.2011 07:42

Może ktoś zna skuteczny sposób na mech w trawniku!??-oczywiście prócz wyczesywania go z trawy,ta metoda jest bardzo pracochłonna i skuteczna na tymczasem-mech szybko odrasta....

zerdi
Postów: 221
  7.04.2011 09:45

Myślę, że właśnie to wapno. Zmienisz PH i mech się wyprowadzi.

piegus1
Postów: 996
  7.04.2011 13:26

No niekoniecznie......

zerdi
Postów: 221
  7.04.2011 13:59

a to sory

piegus1
Postów: 996
  7.04.2011 17:48

Jagódko,a ten trawnik to masz w słońcu czy w cieniu...?Ja mam za altaną trawnik w cieniu i też jest tam mech ale nie dlatego,że jest kwaśne podłoże tylko chyba ze względu na zacienienie i dłużej utrzymującą się wilgość.Przstałam się nim przejmować,polubiłam go,trawę koszę trochę wyżej i mam mięciutki dywanik ....

jagoda.z.g
Postów: 719
  7.04.2011 19:04

Iwonko,w zasadzie trochę zacieniają go drzewa,ale nie na tyle,żeby to powodowało nadmiar wilgoci.Powiedziałabym raczej ,że to słoneczne miejsce i podłoże przepuszczalne..na całe szczęście nie jest to ten kawałek przed domem ,tylko dalej na ogrodzie..Mimo wszystko jest to wkurzające,że zamiast trawy mam tam mech.Chciałabym się go przynajmniej trochę pozbyć!!

gabi4
Postów: 297
  7.04.2011 23:25

Myślę, że za krótko ścinasz trawę Jagódko. Też mam mech. W tym roku po wygrabieniu trawnika rozsypałam wapno nawozowane. Po miesiącu, grabiąc ponownie trawnik, wyczesywałam już tylko wyschnięty mech.
Pozdrawiam.


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT