Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› Ładny trawnik
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2



jagoda.z.g
Postów: 719
  8.04.2011 07:45

Dziękuję Alu,spróbuję-może przynajmniej trochę będzie go mniej...

ola
Postów: 42
  28.05.2011 22:04

Kochani pomóżcie,
mój trawnik ma dwa lata i widze,ze perz zaczyna dominować nad trawa!Pełno jest również koniczyny i babki. 1,5 tyg temu zrobiłam oprysk z mniszka,ale efekt słabiutki. Co prawda koniczyna w niektórych miejscach jakby zaczęła się wyginać i żółknąć,w innych jest pięknie soczyście zielna , ale babki nie ruszyło Rok temu mój M. przekonywał mnie,ze to nie perz tylko taka gruba trawa,ale jakiś czas temu leżałam z dziećmi na kocyku i przejrzałam sie dokładnie temu.No i widac,ze trawka jest dobniutka a to perzysko grube, i zdaje sobie sprawe,ze jak sie go jakoś pozbęde to bede musiała dokupic wór trawy,ale chce miec miękki dywanik a nie chwastowiko. Czy jest jakis sposob by sie go pozbyc nie niszczac innych roślin i trawy juz istniejącej? Moze jakis środek,który można wysypać jak nawóz, który niszczy korzenie chwastów?
z niecierpliwością czekam na porady!
pozdrawiam serdecznie
Ola

gabi4
Postów: 297
  29.05.2011 23:48

Witaj Olu. Gdybyś mogła wyrwać taką jedną trawkę i pokazać na forum, byłoby łatwiej radzić. Też mam taką "grubą" trawę. W tym roku chyba mocniej przymarzła i "na oko" jest jej mniej. Myślę, że to nie perz. Perz ma inne korzenie. Ta "gruba" trawa rośnie w dużych kępach. Czy tak jest u Ciebie? Pozdrawiam.

ola
Postów: 42
  30.05.2011 11:06

Hej Gabi, tak masz rację,rośnie w grupach,i jest dłuższa. Kurcze dlaczego tak sie dzieje? Sasiad ma piękny, mięciutki dywanik, a u mnie ...ragedia a nie trawka.Postaram sie popstrykać troszke fotek.
Pozdrawiam!!

bartii32
Postów: 2
  17.11.2015 01:28

Moim zdaniem sposób na ładny trawnik to zrobić obrzeże granitowe żeby nikt nie chodził po trawniku!

nesma
Postów: 1
  9.03.2017 22:43

Sasiad ma piękny, mięciutki dywanik, a u mnie ...ragedia a nie trawka

A próbowałaś napowietrzania i rozluźniania gleby? Bo często zbite podłoże jest powodem złego wzrostu trawy. Dobrze w tym celu sprawują się aeratory elektryczne hecht . Mają porządne silniki więc taka praca przebiega szybko i sprawnie. Należy przynajmniej dwa razy do roku wykonać napowietrzanie

manika
Postów: 2
  24.06.2017 12:00

Trawnik wymaga stałej pielęgnacji a błędy popełnione już na początku mogą się mścić latami. Obserwowałam krakowskie zakładanie trawników z firmą lukas-garden.pli jestem pod wrażeniem, ale na tak profesjonalne działania może sobie pozwolić tylko wyspecjalizowana firma.

marcinberber
Postów: 7
  9.08.2017 10:38

Mech w trawie to normalne jeżeli na trawie utrzymuje sie długo wilgoć. U mnie w ogrodzie jest nawet na ławce, która stoi w zacienionym przez co "wiecznie" wilgotnym miejscu.
http://berberys.com.pl

katew
Postów: 5
  20.12.2017 13:00

Ja mam za to problem troche natury technicznej. Chce zasadzic u siebie na dzialce trawe w miejscu gdzie aktualnie troche zaroslo. Z doswiadczenia wiem, ze samo przekopanie niewiele da bo za jakis czas bedzie to samo. Czy jest sens w takim przypadku uzywac profesjonalnych srodkow do niszczenia chwastow? Mam na mysli cos z tej polki cenowej https://www.sklepfarmera.pl/srodki-ochrony-rosl... Nie chcialabym wywowalc efektu odwrotnego od zamierzonego dlatego prosze o porady osoby bardziej doswiadczone. Moja znajoma natomiast stosowala srodki wzrostu trawy (jakies z marketu) jak na moje oko to szalu nie zrobily .. trawa jest miejscami przerzedzona, jakis pomysl na ta zagwozdke? Czy to problem zwiazany bardziej z gleba...


« poprzednie 1 2



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT