Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› starzec
   O forum    |    Zasady





salatkaa123
Postów: 1
  13.11.2009 13:46

czy ktoś wie co robi się ze starcem na zimę??

brygida
Postów: 430
  13.11.2009 16:18

w książce jest napisane że mozna go przechowywać w chlodnym miejscu , ograniczyc podlewanie dostosując do temp otoczenia , czyli trzeba by go chyba wykopać i dac odoniczki i do chlodnej piwnicy
siwa

Alinka1
Postów: 315
  13.11.2009 21:00

Starzec popielny syn. mrozy popielate - ja swoje już kilka razy zostawiałam na zimę w ogrodzie z myślą, że jeżeli wymarzną, wiosną kupię nowe. Jednak to zawsze pewne ryzyko, pomimo, że zimy teraz już nie takie jak kiedyś. Moje mrozy zimę przetrwały i rosły następnego roku te same, były duże i piękne. W drugim roku zakwitły, a że kwiaty były niezbyt atrakcyjne, a zależało mi na ładnym pokroju rośliny, musiałam im usuwać kwiatostany.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

Rodusik
Postów: 178
  17.11.2009 09:55

u mnie wymarza., ale pozna jesienią -prawie zimą wyrasta do sporych rozmiarów.

graterka
Postów: 109
  24.11.2009 19:34

Już od kilku lat sadzę mrozy w skrzynkach na balkonie jako uzupełnienie kontrastowe dla kwiatów.Gdy wszystkie kwiaty przekwitną,mrozy są prawdziwą dekoracją...Zimową porą dokładam pomiędzy nie gałązki świerkowe..itp..wyglądają fajnie...dekoracja jak się patrzy.Wiosną kupuję nowe sadzonki.Stare można też zostawić jak ktoś ma więcej miejsca...one wybujają i mają żółte kwiatki..ale są już nieciekawe...W tym roku posadziłam na działce..

gabi4
Postów: 297
  2.12.2009 22:21

Najlepiej wkopać do gruntu. Ładnie zimują - sprawdzone. Wiosną przytnij, to się zagęszczą.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT