Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› Opadłe liście
   O forum    |    Zasady





maria_koszyce
Postów: 19
  16.10.2011 15:16

Przeczytałam, że opadłe liście można użyć jako ściółkę i ochronę roślin przed mrozem. Czy to jest skuteczne?? A jak te liście namokną od deszczu i potem zamarzną, to ochronią roślinę? Mam koło domu duże brzozy i co roku w jesieni problem z nadmiarem opadłych liści. Podobno można liście dodać też do kompostu. Proszę o poradę bardziej doświadczonych ogrodników.

staweg
Postów: 941
  17.10.2011 00:24

Liście nadają się do okrywania, bo one wszystkie nie zamokną, tylko wierzchnia warstwa. Wskazane jednak przyłożenie ich gałązkami iglaków dla zabezpieczenia przed wywiewaniem. Na kompost opadłe liście można dawać, jednak gdy są chore (różne ciemne plamy), to trzeba je posypać lekko wapnem w proszku.
staweg

misiopanda
Postów: 317
  17.10.2011 09:56

ja też używam opadłych liści do przykrywania np.hortensji.Świetnie się sprawdzają
misiopanda

brownskin
Postów: 10
  2.11.2013 19:25

A mnie zbyt irytują opadłe liście, nosi się to po całym ogrodzie, nie mogę patrzeć na ten bałagan. Z kolei na kompost już nie ma,gdzie tego gromadzić. Dobrze sprawdzają się dmuchawy (mam dokładnie [url="http://www.conrad.pl/Dmuchawa-do-li%C5%9Bci-Bosch-ALS-25,-strumien-pow%2e-150-300-km%2fh,-3,3-kg.htm?websale7=conrad&pi=82604"]taką[/url]) w celu usunięcia liści.

lutka22
Postów: 884
  5.11.2013 19:03

oj Brownskin, Brownskin... po co Ci dmuchawa jak na nie masz miejsca????? to gdzie te liście...do sąsiada????? Trochę gimnastyki z grabiami jest jak najbardziej wskazane dla kondycji!

Kamilek6789
Postów: 8
  21.11.2017 08:38

u mnie też jest zawsze dużo liści - jedne zbiorę i już są kolejne. No ale nie ma wyjścia
http://rekomendowanifachowcy.pl/





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT