Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja ogrodu —› Sąsiedztwo orzecha włoskiego
   O forum    |    Zasady





Anek11
Postów: 74
  26.02.2013 18:28

A ja mam pytanie, w sumie temat znany i w internecie często wspominany, ale może ktoś ma własne doświadczenia i doradzi jakie rośliny przeżyją towarzystwo orzecha włoskiego zarówno cień jak i jego negatywny wpływ. mam sporo miejsca własnie pod tymi drzewami niezagospodarowanego. czekam niecierpliwie na wskazówki

monika110181
Postów: 112
  28.02.2013 19:26

Witam,ja mam ten sam problem.Co roku kombinuję coś pod orzechem ,ale mało co pod nim rośnie Do tego jak piszesz jest cień....trawa również odpada,bo miałam na samym początku i były same place....

gabi4
Postów: 297
  28.02.2013 20:41

Gdzieś na forum czytałam, że hortensje dość dobrze rosną pod orzechem. Ta wiadomość jest przeze mnie nie sprawdzona, bo mój orzeszek jest jeszcze malutki i niczym nie obsadzony.
Pozdrawiam.

lutka22
Postów: 884
  28.02.2013 22:17

pod orzechem, który rośnie u sąsiada - ok. 2m od naszej działki rośnie: czarny bez, tuje (nasze), żywopłot z jaśminowców, wierzba hakiro.. coś tam, kwiatki i kwiatuszki, nasza wisienka, maliny ..... i wiele innych! ale liście orzecha te, które grabimy z naszej działki (i składujemy osobno) rozkładają się 2-3 lata!

Anek11
Postów: 74
  28.02.2013 22:39

Maliny, wisienka? to jakiś niewielki ten orzech, nasz ma rozłożystą koronę i jest cień porządny pod nią. czytałam gdzieś że nie tylko liście ale również korzenie wydzielają substancje szkodliwe dla innych roślin. chyba pozostaje mi ustawianie pojemników z roślinami pod nim i próba wprowadzenia paproci

monika110181
Postów: 112
  1.03.2013 11:52

ja natomiast postanowiłam powiększyć plac z kamieniami i wstawić fontannę,ale to dopiero na przyszły rok,bo inne prace nas gonią-płot i furtkę wymieniamy myślę,że fontanna nieduża oczywiście będzie się fajnie komponować z kamieniami,dalej są tuje i róża.

danutal
Postów: 47
  1.03.2013 19:19

Ja mam bardzo duzego orzecha włoskiego i od wielu lat rosną w pobliżu niego / z jednej strony 1 m od pnia, z innych 1,5 do 2 m/ liczne rośliny.
większośc z nich, to rosliny cieniolubne. Rośnie tam rodgersja, tawułki, różne paprocie, miodunki, ciemierniki, hosty , a wiosną ślicznie kwitną przylaszczki. Orzech wyciąga z gleby sporo składników mineralnych, więc wiosną podsypuję roślinkom więcej nawozów. Najwięcej pracy jest jesienią, z wybieraniem z rabat liści orzecha, a poza tym rosliny świetnie sobie radzą.

brysiak
Postów: 4
  6.03.2013 23:18

Pod orzechem zapewne urośnie czarna porzeczka i na 100% kolcowój (wszystkie odmiany).
Orzech wytwarza w swoich liściach specyficzne garbniki, likwidując w ten sposób większość roślin jako potencjalną konkurencję.
Poszukuję potencjalnego wspólnika z ziemią mogę być nieużytki pod pionierską w Europie plantację jagód goji. Pisać na brysiak@interia.pl

MarzaPocz
Postów: 1
  11.03.2013 12:03

Podziel się swoimi doświadczeniami w tym temacie. Jeśli to nie problem proszę napisz coś więcej. Z góry dziękuję.
Dostawca dla branży reklamowej - avilo.pl

mirena21
Postów: 74
  11.09.2013 15:16

Ja mam, jak na razie ( drugi rok), dobre rezultaty w wprowadzenie roślin pod orzech włoski. Rośnie i pięknie sie rozrosła krzewuszka, dalie, hortensje bukietowe, niskie tawułki oraz kwiaty , jednoroczne i wieloletnie: dzwonek skupiony, firletka. Co prawda to podcięte są gałęzie od pnia na wysokości trzech m od ziemi.





mirena21





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT