Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Architektura ogrodowa —› Lazura schnie bardzo powoli
   O forum    |    Zasady





kyotosong
Postów: 2
  20.05.2009 18:59

Czy to prawda, że lazura do drewna może schnąć aż kilka dni? Czy przyczyną tego jest zła jakość lazury, czy co innego?

gustav33
Postów: 20
  20.05.2009 19:34

Tak. Lazura czasami schnie wolno.
Pierwsza, najczęstsza przyczyna to przeciwutleniacze w niektórych gatunkach drewna egzotycznego. Opóźnia to schnięcie lazury i pozostaje uzbroić się w cierpliwość.
Druga przyczyna to środek do rozjaśniania drewna. I tu wystarczy poczekać, jeśli jednak wiemy, że taki środek był używany wystarczy drewno przeczyścić denaturatem. Obie przyczyny mogą spowodować opóźnienie schnięcia nawet w przypadku użycia tak renomowanych lazur jak np. V33. Wystarczy jednak odrobina cierpliwości i nie należy panikować.

Weronika
Postów: 3
  21.05.2009 00:23

Kolega gustaw33 to chyba sprzedaje V33

gustav33
Postów: 20
  25.05.2009 21:54

Ja tam do sprzedawania się nie nadaję Raczej w drewnie siedzę, bo na tym się znam i lubię. A v33 polecam z czystym sumieniem - współpracuję z marką bo przetestowałem ich produkty i się nie zawiodłem.

Weronika
Postów: 3
  26.05.2009 20:54

Znaczy się z dobrego serca jesteś ambasadorem marki?

gustav33
Postów: 20
  27.05.2009 13:42

Jeśli miałbym wybierać to konsulem honorowym ;-)) Jak już napisałem, lubię, popieram, co się w moim nicku da zauważyć. Niczego nie kryję. Tyle w temacie.

Bocian
Postów: 1
  28.05.2009 18:13

Producenci farb i lakierów podając czas schnięcia biorą pod uwagę dość wysoką temperaturę otoczenia (nie dam głowy, ale chyba dobrze ponad 20 stopni) i to jest właśnie przyczyną rozbieżności. Im wyższa temperatura, tym szybsze schnięcie. Pranie też szybciej wysycha jak jest ciepło
Prawda jest więc taka, że lepiej zaczekać dłużej niż krócej, ale czas schnięcia nie oznacza złej jakości lazury. Tylko cierpliwosci czsasmi brak..

gustav33
Postów: 20
  29.05.2009 09:30

Niska temperatura faktycznie oznacza wolniejsze schnięcie - nie jednak przez kilka dni, jak pisze Kyotosong. Poza tym lazura tocoś odmiennego niż farby i lakiery.
Pamiętać też należy, że schnięcie spowalnia również wilgotność powietrza.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT