Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Jakie rośliny jednoroczne sadzicie do swoich ogrodów ?
   O forum    |    Zasady





asias
Postów: 16
  17.03.2009 08:16

Witam !

Zastanawiam się jakie rośliny jednoroczne posadzić, wysiać do doniczek by ogródek wyglądał pieknie. A Wy Ogrodniczki i Ogrodnicy planujecie jakieś rosliny jednoroczne umieścić w swoich ogrodach ? Licze na Ciekawe podpowiedzi.

asiok
Postów: 1128
  17.03.2009 08:56

U mnie zawsze jest ; Aksamitka, Maciejka - to podstawa...
będzie też Lobella, Orlik, Nagietek (2 odmiany), Nasturcja

Rodusik
Postów: 178
  17.03.2009 09:19

To co pamiętam i co sadzę co roku i zawsze dobrze wschodzi:
aksamitka, maciejka orlik, nagietek (rózne odmiany)nasturcja(koniecznie)gazania,gipsówka,aster,suchołuska,czarnuszka(ulubiony kwiat mojej córki)oczywiście słoneczniki.

staweg
Postów: 941
  17.03.2009 09:25

A może trochę wyjść poza utarte szlaki? Zachęcam do obejrzenia roślin jednorocznych w naszym Katalogu, może to podsunie dobry pomysł. Osobiście zachęcam do uprawy roślin stosunkowo łatwych w hodowli, a rzadko goszczących w naszych ogrodach, jak: Tujałka zatokowa,Bartonia złocistożółta, Penstemon Hartwiga, Lnica marokańska itp.
staweg

lutka22
Postów: 884
  17.03.2009 21:23

witam,
nie będę oryginalna i jak moje poprzedniczki stawiam na to co sprawdzone: nagietek wysiewa się sam (robię z niego maść - b.skuteczna na liczne skórne dolegliwości), aksamitki, gazanie, cynie, niskie słoneczniki oraz wieloletnie: goździki, rudbekię, obowiązkowo naparstnice, łubin, cebulowe, irysy, na moich grządko- skalniakach rosną też zioła - dosadzam corocznie bazylie, pozostałe są wieloletnie, ogródek mam mały, dużo roślin muszę tam zmieścić, niecałe 250m2, pozostałą część mąż zaanektował na trawę, iglaki,trawę,maliny, trawę, oczko wodne,trawę, trawę, trawę ale obiecał mi w tym roku dodatkowe 10m2 więc poszaleję

asias
Postów: 16
  18.03.2009 07:36

Wczoraj byłam na zakupach i oczywiście zakupiłam nasionka groszku pachnącego, nasturcji, Lobeli i Maciejki. Mam zamiar dokupić jeszcze nasiona gwiezdny powój Mina (bardzo mi się spodobały te rośliny). Nasiona Aksamitki posiadam ze zbiorów z poprzedneiego roku. Przechowuje także nasiona goździka, którego dostałam od mojej babci. W tym roku kupiłam także pare dalii ze względu na ich długi okres kwitnienia. Ale nie wiem czy dobrze zrobiłam ponieważ słyszałam że trzeba będzie je podwiązywać. Dziękuje wszystkim ogrodnikom za posty i pozdrawiam !

Marianna
Postów: 8
  18.03.2009 11:35

Ja jak co roku wysiewam astry, aksamitkę, lobelię,niecierpki, gazanię, aksamitkę Lulu, cynie, żeniszek ,takie typowe kwiaty. Też robię sadzonki z pelargonii i fuksji.Goździki brodate czy kamienne każdy nazywa inaczej same się rozsiewają tak jak niezapominajka. W ubiegłym roku posadziłam naparstnicę różową, a teraz zakupiłam nasionka białej nakrapianej.Próbowałam różnych nowości ale u mnie klimat jest surowy i nie zawsze byłam zadowolona, więc wybieram sprawdzone .

asias
Postów: 16
  18.03.2009 12:33

Aksamitka Lulu jest śliczna. W tamtym roku wysiano ją u mnie na skalniaku przed pracą. Budziła zachwyt !

lutka22
Postów: 884
  18.03.2009 12:43

a czym się różni aksamitka Lulu od nie-Lulu

asias
Postów: 16
  18.03.2009 13:48

Jest niska ok. 20 cm, zwartego pokroju, pojedyncza i bardzo drobniutka, ma wiele kwiatów u nas w pracy był kolor zółty, ale w sklepie ogrodniczym widziałam także pomarańczową. Tworzy niewielkie chmurki pełne kwiatów.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT