Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Dalie !
   O forum    |    Zasady





asias
Postów: 16
  18.03.2009 07:26

Drodzy Ogrodnicy a co myślicie o daliach ?

Rodusik
Postów: 178
  18.03.2009 08:40

Dla mnie jedne z ładniejszych kwiatów. W zeszłym roku posadziłam kilka pierwszy raz ,zauroczona daliami które widziałam przejeżdżając przez jedną z wsi.Było ich sporo i rosły przy plocie. Były przepiękne.
Wyszły 3 lub 4.
W tym roku mam ich sporo.
W TV oglądałam tego anglika(ogrodnika) który mówił aby wsadzić je do doniczek i po 20 maja przesadzić do ziemi.

07jansiwiutki
Postów: 721
  18.03.2009 09:25

Kwiaty są piękne - dalie również





Kwiat jest uśmiechem rośliny...
07jansiwiutki

asias
Postów: 16
  18.03.2009 10:16

Śliczne te zdjęcia kwiatów. Ja w tym roku kupiłam pare okazów i nawet już są wsadzone do doniczek. Tylko boje się że będe musiała je podwiązywać. Mam odmiany małe karłowe 30 - 40 cm i dalie dokoracyjna do 60 cm.

Rodusik
Postów: 178
  18.03.2009 12:05

To moje z zeszłego roku


asias
Postów: 16
  18.03.2009 12:30

Śliczne ! Ładne ujęcie całego kwiata ! I widze, że wcale ich nie podwiązywałaś. Pozdrawiam !

skrabi4
Postów: 5
  19.03.2009 21:11

Dalie to chyba jedne z najprostszych dla mnie do uprawy kwiatów, zawsze wabią dużo pszczółek
Jeśli posadziłaś w doniczce, to polecam wąską i wysoką, bo kłącza się bardzo rozrastają.
I od czasu do czasu spryskać czymś przeciw mszycom (jakoś sobie upodobały ten kwiat) lub.. pozbierać trochę biedronek z pola i stara metoda mojej babci ;-)
skrabik

kamelia
Postów: 152
  19.03.2009 21:22

Ależ piękne te Wasze dalie. Nie sadziłam ze względu na konieczność wykopywania na zimę. Ale teraz zaczynam się wahać, czy się nie skusić...

asias
Postów: 16
  21.03.2009 22:37

Musze przyznać się, że sadziłam po raz pierwszy dalie od samego początku każda miała swoją doniczkę. Natomiast canny posadziłam w skrzynkach blisko siebie. Na szczęście dobra dusza na forum poinformowała mnie że muszą mieć duże doniczki więc musiałam je przesadzać. Mam nadzieje, że na tym nie ucierpiały. Ale nie zdziwie się jak z tych moich roślinek za piękne okazy nie będą. Doniczki się skończyły koniec sadzenia w tym roku przecież cztery zapełnione parapety napewno wystarczą. Nie mówiąc o tym, że canny rosną nawet w połamanej plastikowej misce. Dziękuje wszystkim za rady i pozdrawiam !





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT