Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› proszę o pomoc.........
   O forum    |    Zasady


1 2 3 następne »



ersela
Postów: 10
  10.07.2009 21:50

posadziłam niedawno powojniki pod altanką... posadziłam zgodnie z zaleceniami na ulotkach.
Powojniki Clematisy....niby rosną, ale są bardzo "anemiczne", ponadgryzane listeczki. Kwiaty też są anemiczne......
Co mam zrobić żeby je uratować, ciągle padają deszcze. Dziś opryskałam je od mszyc..... było po deszczu......
Jak często mam to stosować i co dalej robić.....
ersela

asiok
Postów: 1128
  10.07.2009 22:51

U mnie pierwszy rok Clematis źle rósł, powiedziałbym, że 'stał' w miejscu, dopiero w tym roku ruszył do przodu, także na Twoim miejscu nie przeżywałabym bardzo, tym bardziej, że i pogoda nie służy wszystkim roślinom.

kaszub
Postów: 21
  11.07.2009 09:56

a gzie można kupić takie powojniki

ersela
Postów: 10
  13.07.2009 21:46

ja kupiłam na rynku..... zawsze jest kilka stanowisk z roślinami. Powojnik to polska nazwa..... a inaczej Clematis.... jest ich bardzo dużo o pięknych kwaiatach, kwitną dwa razy w różnych kolorach....
Można je kupić w sklepach ogrodniczych.
Teraz jest już dość późno, bo właśnie teraz kwitną, ale jak nie zakwitną w tym roku, to w przyszłym,chociaż sprzedają je w doniczkach i całe lato można sadzić........ wpisz o google Clematis i wszystkiego się dowiesz.....pozdrawiam
ersela

lutka22
Postów: 884
  14.07.2009 09:23

Ula, kupiłam (za 2 zł) w czerwcu powojnik tak anemiczny, że aż na płacz zbierało, 2 patyczki jak zapałki i 2 pączusie jak ich główki (ale uratowałam go w ten sposób przed "śmiercią" - był to tzw. odrzut sklepowy), posadziłam, chuchałam i dmuchałam, kilka razy dziennie klękałam i w promieniu metra wyszukiwałam ślimaki. I teraz ma już ok. 50 cm, listeczki jaszcze słabe ale rośnie. Podlewam go gnojówką pokrzywową (rozcieńczoną), a "nóżkę" obłożyłam gałązkami iglaków (noga w cieniu, głowa w słońcu - tak mi kiedyś powiedział o clematisie znajomy ogrodnik). Jak się wzmocnią korzenie to ruszy, tak jak napisała Asia, do góry!

madzia1968
Postów: 66
  14.07.2009 21:01

Tez kupiłam w tym roku i też na razie jest anemiczny!Cały czas jest pod moją baczną obserwacją!

jagoda.z.g
Postów: 719
  15.07.2009 07:39

Trudno by było oczekiwać,że powojnik w pierwszym roku bardzo się rozrośnie i będzie cudowny.Na to trzeba trochę czasu,więc nie martwcie się na zapas.Jak na razie wygląda na to,że wszystko jest w jak najlepszym porządku.

brygida
Postów: 430
  18.07.2009 22:06

ja prosze o pomoc dla hibiskusa, kwitnie i to dośc sporo, miał takie latające robaczki , podobne do biedronek ale żółte z czarnymi kropkami, zbieralam je z krzaka ,opryskiwalam, ale gubił listki i musiałam obciąc mu kilka gałęzi, teraz wyglada nie ciekawie ,ale na pozostałych gałązkach jest dużo pączków, prosze powiedzieć czy jak przekwitnie to go ,ściąć ? jeśli tak to ile ? do tej pory go nie cięłam, tylko uszczykiwalam na rozrośnięcie, bardzo prosze o poradę
siwa

staweg
Postów: 941
  19.07.2009 07:55

http://www.ogrodniczka.pl/rosliny/krzewy_liscia...
staweg

brygida
Postów: 430
  19.07.2009 09:20

witam, serdeczne dzięki za podpowiedż
siwa


1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT