Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Hortensja
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



gabi4
Postów: 297
  15.07.2009 15:02

Bardzo proszę o szybką informację na temat hortensji. Mam ich w swoim ogrodzie kilkanaście sztuk od zeszłego roku. Kwitną ładnie, tylko jakaś choroba powoduje, że kwiaty. Liście brązowieją, więdną i opadają. Te chore gałązki (zwiędnięte) od razu usuwam. Nie wiem czy dobrze robię, ale chcę uniknąć ich całkowitego obumarcia. Może czym opryskać? Ale czym? Doradźcie, proszę.

asiok
Postów: 1128
  15.07.2009 16:38

Ja dzisiaj spryskałam preparatem od mszyc, zobaczę czy poskutkuje czy nie ...

gabi4
Postów: 297
  15.07.2009 17:58

Witaj Asiok, ale moje nie mają mszyc. Więdną im kwiaty - te jeszcze nierozkwitnięte. Liście brązowieją i opadają. Wyglądają jakby nie były podlane. Co to może być?

piegus1
Postów: 996
  15.07.2009 18:29

może choroba grzybowa ? A nie możesz wstawić zdjęcia

gabi4
Postów: 297
  15.07.2009 18:43

Przykro mi, ale nie.

Alinka1
Postów: 315
  15.07.2009 20:30

One zaczęły tak nagle więdnąć? Czy może trwa to już dłużej. Kiedy je sadziłaś? Piszesz, że w ubiegłym roku. Wiosną czy jesienią? Jak wygląda ziemia, czy jest dostatecznie wilgotna? Może nie rozrosła się jeszcze dostatecznie bryła korzeniowa i nie jest w stanie pobrać tyle wody ile trzeba.
Jeżeli u Ciebie padają deszcze tak jak u mnie to może rzeczywiście z powodu dużej wilgotności jakaś choroba grzybowa ja dopadła. W takim wypadku można spryskać ją Topsinem.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

piegus1
Postów: 996
  15.07.2009 20:44

a może podjada Ci je turkuć ?

gabi4
Postów: 297
  15.07.2009 21:07

Witaj Alinko1,

Hortensje sadziłam wiosną ubiegłego roku. Do jesieni były bardzo ładne. Musiałam je często podlewać, gdyż są w bardzo przepuszczalnej glebie.
W czerwcu br. zauważyłam, że 3 hortensje zaczynają gubić liście i zamykają się im kwiaty. Kwiaty więdły nim zaczęły się otwierać, liście dostawały brązowych przebarwień i odpadały od gałązek. Myślałam, że do tego przyczynił się mój piesek. Ale chyba nie, bo w innej części ogrodu zaczynał pojawiać się ten sam problem z hortensjami.Pryskałam je już środkiem grzybobójczym, ale nie pamiętam nazwy i wywarem z cebuli na mszyce. Ale to nic nie pomogło.
Dzięki, spróbuję jeszcze Topsinem.

asiok
Postów: 1128
  15.07.2009 21:15

Gabi, moje też nie mają mszycy i zauważyłam parę właśnie zbrązowiałych liści, ze względu na to , że nie wiem co to jest spryskałam tym co miałam w domu. Myślę, że jest to jakaś choroba grzybowa, albo...za mało wody albo za dużo...nie wiem sama

wasilewska101
Postów: 18
  15.07.2009 21:46

Mogą mieć za mało nawozu ,część deszcze wypłukały, część nawozu pobrały przed kwitnieniem a teraz przydało by się je czymś zasilić .. ja podlewam gnojowicą z pokrzyw .. wzmacnia system korzeniowy i dokarmia nowo powstałe kwiaty ..


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT