Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Zakładanie trawnika
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



klik69
Postów: 2
  5.10.2009 08:11

Poczekać do wiosny czy siać teraz?

piegus1
Postów: 996
  5.10.2009 20:10

wydaje mi się,że już jest trochę pózno na sianie trawy.Chyba lepiej poczekaj do wiosny.

brygida
Postów: 430
  6.10.2009 14:14

Myśle że nie byloby to takie złe , posiać teraz z nawozem, i porzadnie udeptać, póki jest pogoda a te miejsca które beda brzydkie to wiosna dosiać, juz jakis podkład jesienny bedzie , spróbuj poszukać cos w necie , bo kazdy ma swoje sposoby , tylko jeśli u ciebie nie pada , to codziennie trzeba porządnie podlewać, , żeby nasina złapały ziemię.
siwa

staweg
Postów: 941
  6.10.2009 21:45

Każdy oczywiście decyduje sam, ale uważam, że sianie trawy w październiku, to zmarnowanie nasion i niepotrzebna praca. Nasionka podlewane wykiełkują po tygodniu, ale nie wszystkie. Dla niektórych gatunków traw jest już po prostu za zimno. Te, które wykiełkują, nie mają większych szans przetrwania pod śniegiem, bo młode roślinki maja zbyt słaby system korzeniowy żeby przetrwać. Wiosną wysiejesz (pod śniegiem przecież nie widać trawnika) i będziesz się cieszył równym, bujnym wzrostem. Powodzenia!
staweg

gabi4
Postów: 297
  13.10.2009 16:23

http://img207.imageshack.us/img207/7016/p921015...

Czy zaorać? Pozdrawiam.

gabi4
Postów: 297
  13.10.2009 16:32

http://img238.imageshack.us/img238/7016/p921015...
Jeszcze raz - chyba teraz się udało.

gabi4
Postów: 297
  16.10.2009 13:11

Oczywiście, że na wiosnę. Optymalny czas to kwiecień - maj. Jesienne sianie nie ma sensu.

gabi4
Postów: 297
  16.10.2009 13:14

Staweg, nie oglądałeś mojego wcześniejszego wpisu z 13.10., bo nie mam od Ciebie wpisu. Czy mógłbyś się zainteresować moją trawą i coś mi doradzić? Nie wiem co to za świństwo mi wyrosło? Może złą mieszankę traw kupiłam? Będę wdzięczna.

staweg
Postów: 941
  22.10.2009 09:51

Nie odpowiadałem, bo przez tydzień przebywałem w moim "dużym" ogrodzie, gdzie nie mam dostępu do internetu. Trudno mi się zorientować z tego zdjęcia co to za trawa, ale wygląda to na jakąś mozgę lub trzcinę. Podejrzewem, że rosła tam przed założeniem trawnika, albo została "dostarczona" z ziemią (jeśli dyła dowożona ziemia). Musisz sprawdzić, czy ma kłącza, czy tylko korzenie jak większość traw gazonowych. Jeśli ma kłącza, to zaoranie niczego nie załatwi. Jeszcze bardziej ją rozprzestrzeni. W przypadku niezbyt dużej liczby egzemplarzy, można (po osłonięciu dobrej trawy folią) potraktować ją np. Roundupem. Jeśli jest tego dużo, a ma kłącza, to pozostaje jedynie mechaniczne (czytaj: ręczne) wybranie z gruntu i uzupełnienie trawnika.
staweg

staweg
Postów: 941
  22.10.2009 09:53

Aha, można jeszcze polubić taki trawnik!
staweg


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT