Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Zakładanie trawnika
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2



gabi4
Postów: 297
  22.10.2009 09:57

Nie! Staweg, tak długo czekałam na Twój wpis i rzetelną, fachową poradę, a Ty kpisz. Wiesz na pewno, co to za kępy i jak to świństwo usunąć, więc napisz, proszę. Nadal czekam.
Zlituj się nad początkującą ogrodniczką!

gabi4
Postów: 297
  22.10.2009 10:07

Przepraszm Cię, ale przeczytałam tylko ostatni Twój wpis, nie patrząc na poprzedni. Dziękuję, że się mną zainteresowałeś i wiem, że zwłoka nie była zależna od Ciebie. Chcę wyjaśnić, że ta trawa nie ma kłączy, tylko bardzo silnie jest ukorzeniona. Tej trawy jest bardzo dużo - na młody trawnik również wchodzi. Ziemia rzeczywiście została nawieziona. A czy zaoranie i posianie nowej trawy załatwi temat. Mam dostęp do traktora.
Serdecznie pozdrawiam.

gabi4
Postów: 297
  22.10.2009 10:10

Acha, dodam, że tej trawy jest tak dużo, że życia mi zapewne nie starczy, by ją ręcznie usunąć. Mechanicznie byłoby szybciej i łatwiej.

staweg
Postów: 941
  22.10.2009 10:11

Niczego lepszego nie potrafię poradzić. Nie ma środków aż tak selektynych żeby niszczyły poszczególne gatunki. Zniszczenie roślin jednoliściennych (trawy, turzyce) w uprawach dwuliściennych i na odwrót jest stosunkowo łatwe, natomiast w obrębie jednego typu roślin, niemal niemożliwe. Pozostaje, jak stwierdziłem, selekcja mechaniczna.
staweg

staweg
Postów: 941
  22.10.2009 10:14

Widzę, że piszemy równocześnie. Jeśli pozbawiona kłączy - zaorać, pozostawić na zimęw ostrej skibie, na wiosnę wybronować i posiać dobrą trawę np. Wembley. Powodzenia!
staweg

gabi4
Postów: 297
  22.10.2009 10:17

Dzięki za poradę Staweg. Chociaż tak długo czekałam, to jednak było warto. Zrobię jak doradziłeś. Serdecznie pozdrawiam. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Rodusik
Postów: 178
  18.01.2010 17:53

Ja też czekam i nie mogę się doczekać jak puści mróz to u mnie będzie straszne błoto a był niezły trawnik (nowe inwestycje w ogrodzie)
Narobi się człowiek jak zwykle.


« poprzednie 1 2



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT