Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› jak to jest z wycinaniem drzew????????!!!!!!!
   O forum    |    Zasady





jolanta
Postów: 106
  6.11.2009 18:44

Witam was serdecznie,mam taki problem-gdy kupilismy nasz ogród w samym rogu ogrodu za altanka rosnie wielki wielki ogromniasty orzech włoski,zasmieca nie tylko mi trawnik ale wszystkim w jego zasiegu.Jak duzo moge go obciac bo wiem,ze wyciecie całkowite nie wchodzi w gre chociaz moj sasiad mówił mi,że moge go wyciac a pocichu podlac go magicznym srodkiem i uschnie i juz a pozniej moge zgłosic do zarzadu działek ze uschło po zimie i juz,ale ja nie jestm pewna,czy tez nie zapłace jakiejs kary.....orzech jest wieli ma ok 30 lat...ale orzechow to mialam moze kobiałke i tak co rok.
CO SADZICIE JAK TO ZAłATWIC??!!POZDRAWIAM.JOLA

elka49
Postów: 100
  6.11.2009 20:20

Jolu na to jest ustawa, ale najlepiej spytaj w starostwie.Ja miałam na działce klony i ciągle był problem, bez problemu dostałam pozwolenie na ścięcie . Talie pozwolenie jest bezpłatne.

piegus1
Postów: 996
  6.11.2009 20:59

Nie wiem jak to jest na typowych działkach ROD.Na naszej nowej było 13 drzew,zostało 5

gabi4
Postów: 297
  6.11.2009 21:23

Elu, a dlaczego miałaś kłopot z klonami?

staweg
Postów: 941
  7.11.2009 09:07

Aniu, do wieku 5 lat powinnaś jeszcze dodać - średnica pnia do 5cm. A co do orzecha, to należy go szybko wyciąć, bo na działkach nie powinno się uprawiać tych drzew, podobnie jak czereśni. Rosną zbyt wysoko i szeroko. Jeśli już sadzimy, to co najmniej 4 m od granicy działki. Na wycięcie drzew owocowych (jak to zauważyła aniaN), nie trzeba żadnych zezwoleń.
staweg

jolanta
Postów: 106
  7.11.2009 19:57

Dziekuje serdecznie za rade,jutro zrobie rozenanie kto by chcial drewno i pozbede sie "małego drzewka" bo liscie mnie wykoncza...Dzieki.

staweg
Postów: 941
  8.11.2009 13:24

Średnicę, a raczej obwód pnia, mierzymy na wysokości tzw. pierśnicy, czyli 130 cm.
staweg





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT