Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Galerie czy Forum?
   O forum    |    Zasady


1 2 3 ... 8 następne »



staweg
Postów: 941
  14.12.2010 09:38

Ten temat był już kilkakrotnie poruszany, ale otwieram nowy rozdział dyskusji, bo nadal jakoś nie mogę się przyzwyczaić do forum galeryjnego. Gdy odwiedzam inne portale ogrodnicze, to kalogi, czy galerie zawierają wyłącznie tematyczne zdjęcia, co ułatwia percepcję. Wszelkie dyskusje toczą się na Forach. U nas, galerie są niesamowicie zśmiecone zdjęciami "nie na temat", bądż zamieszczanymi tylko po to by powiedzieć "dzień dobry", albo "dobranoc". Te powitania (niewątpliwie, nawet miłe) są jednak skierowane tylko do określonych osób, które odwiedzają konkretne galerie, bo nowy użytkownik zajrzy raczej na Forum. Liczba zdjęć w galeriach rośnie bez żadnego porządku, utrudniając obejrzenie ich zawartości. Wydaje mi się, że w przypadku, gdy cechuje nas niechęć do Forum, zdjęcia powitalno-pożegnalne można by co jakiś czas usuwać z galerii, zwiększając jej przejrzystość.
staweg

asiok
Postów: 1128
  14.12.2010 10:15

Stanisławie...zgadzam się z Tobą...ale...
jest jedno ale ...inne fora są większe i bardziej PRZEJRZYSTE - podzielone tematycznie czyli np. :
- miejsce na sprawy techniczne
- podział na drzewa, krzewy, kwiaty domowe, byliny
- galerie ogrodów użytkowników
- inne tematy typu rozmowy luźne (gotowanie, prace ręczne, przepisy itp.)

do każdego tematu są podfora czyli masa innych tematów.
My takiej możliwości na Ogrodniczce nie posiadamy bo jest za mała wielkością
forum w pewien sposób jest ograniczone;
żeby spełniły się Towje i nasze marzenia dotyczące spraw przez Ciebie wymienionych trzeba całkowicie zminić szatę graficzną.
Takie jest moje zdanie

asiok
Postów: 1128
  14.12.2010 10:19

Dodam jeszcze, że gdyby istniał taki podział , między innymi : podforum - ptaki albo fruwające - nie trzeba byłoby zakładać 6 różnych tematów, żeby wklejać foty ptaków.

asiok
Postów: 1128
  14.12.2010 10:32

I jeszcze dopiszę :
gdyby Markos chciał zastosować pewne zmiany w modernizacji Ogrodniczki być może mogłabym - muszę się spytać - pomóc nawet w nowym programie szaty graficznej Ogr.
związane oczywiście jest to z ceną ( myślę, że da się załatwić jak najniższą ) a jeżeli nam na tym zależy to chyba można byłoby się złożyć na tak szczytny cel po te - do 20 PLN.

bea
Postów: 192
  14.12.2010 10:52

Trafiłam na stronę Ogrodniczki przypadkiem .Bardzo mi się podoba forma działania galerii i całej organizacji Ogrodniczki .Przede wszystkim jest tu wszystko proste i w miarę przejrzyste .Fakt ,wchodząc na tematy forum ,nie widze co się mieści w tym temacie ,jakie są w nim poruszane tematy (podtematy)Wklejanie zdjęć do galerii nie jest trudne .Ale niestety nie umiem wklejać zdjęć do forum,nie mówiąc już o wklejaniu zdjęć z innych linków (?)niż moje zdjęcia .Obawiam się ,że jeżeli będę musiała więcej korzystać z forum niż z galerii ,nie będzie to juz takie miłe.Poza tym ,do galerii zaglądam codziennie ,a na forum nie .

matasia
Postów: 48
  14.12.2010 11:13

Ale może Ogrodniczka i jest dlatego taka przyciągająca i miła że różni się od innych swoją chaotycznaścią opierającą się na bezpośredności a nie jak inne portale tylko na zasadach fachowości i prawidel internetowych że wszystko ma być "na swoim miejscu".
Ja również zaglądam do galerii każdego dnia a na forum tylko jak poszukuję czegoś konkretnego.

Dorotak72
Postów: 163
  14.12.2010 11:35

Witam, pewnie jak będą zmiany na Ogrodniczce, to się dostosuję...ale podoba mi się forma w jakiej piszemy w naszych galeriach, nie ma tu sztywnego trzymania się reguł, to wolno, tego nie wolno...tu nie ma ograniczeń do dzielenia się tym co myślimy i przeżywamy i pisania tego w jednym miejscu, na galerii...myślę, że dlatego zostałam tak długo(prawie rok) i podoba mi się właśnie taka Ogrodniczka, bez moderatorów, adminów itp.(Oni są, tyle, że mnie podoba się ich postawa...jak mają coś do powiedzenia to mówią a nie wykłócają się z ludźmi :up Tu, na Ogrodniczce jest taka atmosfera, że inne fora mogą tylko pozazdrościć... Nie jestem przeciwnikiem zmian, jak trzeba to trzeba,tylko pamiętajcie przy zmianach, że Ogrodniczka ma TO COŚ, czego szkoda by było utracić...pozdrawiam

filipek
Postów: 452
  14.12.2010 11:39

podpisuje się pod tym co napisały moje poprzedniczki. Pozdrawiam

piegus1
Postów: 996
  14.12.2010 15:39

Ja również się podpisuję pod tym co napisały wyżej dziewczyny...Nasza "ogrodniczka" to juz nie tylko portal ogrodniczy ale sympatyczna rodzinka...A co do bałaganu...w ubr było to samo zimą a wiosną osobiscie wrzuciłam wątek " wiosenne porządki na portalu" i pousuwałyśmy /z ciężkim sercem/ mnóstwo zdjęć.Pewnie teraz na wiosnę będzie to samo.Ale jeżeli zostaną wprowadzone zmiany to nie widzę przeszkód aby się do nich zastosować...a gdyby trzeba było dołożyć kasę to też się dołożę...

kamelia
Postów: 152
  15.12.2010 08:47

Myślę, że nie wygrasz drogi Stanisławie z tą naszą "niechęcią" do forum natomiast jak najbardziej jestem za robieniem porządków w galeriach, co z resztą czynię co jakiś czas. Forum to jednak nie to samo co galeria. Galerie to takie nasze małe "domy" do których zapraszamy i w których się odwiedzamy wchodząc w sferę prywatności na co nam pozwoliliście i za co osobiście bardzo dziękuję Jestem wierna Ogrodniczce od prawie 2 lat, jeżeli trzeba będzie się podporządkować zmianom to myślę, że to uczynię, oby nie na gorsze, bo jest


1 2 3 ... 8 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT