Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Ciasta, ciasteczka
   O forum    |    Zasady


1 2 3 następne »



Krystyna
Postów: 601
  16.12.2010 11:29

Kruche ciasteczka

1 kostka margaryny
1 kostka masła
1 szklanka cukru
1 proszek do pieczenia (1 łyżka)
2-3 jajka
sól
olejek rumowy
mąka (tyle żeby ciasto nie było zagęste). Zawsze daję niecały kilogram.

Margarynę z masłem i cukrem wyrobić (nożem) nie topiąc tłuszczu. Następnie wbić po 1 jajku, dodać trochę soli. Wyrobić. Wsypać przesianą mąkę i wygniatać do uzyskania jednolitej masy.
Przygotować maszynkę do mięsa z odpowiednią blaszką ze wzorkami.
Blache posmarować lekko tłuszczem, piec w dobrze nagrzanym piekarniku, ja mam ustawiony na 190 st.
Proszę pilnować, bardzo szybko się pieką! Polecam piec na dwóch blachach. Po wystygnięciu można polukrować, ozdobić słodką posypką, kokosem ....
Smacznego

danusia2458
Postów: 198
  25.10.2012 08:24

Leon upiec biszkopt jasny Placek miodowy:30 dkg mąki ,15 dkg margaryny ,2łyżki miodu sztucznego ,1 łyżka sody ,2 łyzki kwaśnej śmietany ,10 dkg cukru ,1 jajko Wszystkie składniki wymieszać,wyrobić ciasto podzielić na 2 części i upiec w temp. 160-180 st.-40 min. KREM BUDYNIOWY: 15 dkg cukru pudru ,3 łyżki mąki pszennej,2 łyżki mąki ziemniaczanej ,cukier waniliowy,1 kostka margaryny ,1/2 l mleka Ugotować krem,ostudzony zmiksować z margaryną i podzielić na cztery części. Kram z jabłek: 1 kg jabłek ,1 szkl cukru ,1 galaretka czerw. 1 galaretka żółta. Obrane jabłka gotować do miękkości podzielić na dwie części do jednej dodać czerwoną galaretkę ,do drugiej żółtą. Przełożenie placka : Placek miodowy krem budyniowy jabłka z czerwoną galaratką krem budyniowy biszkopt krem budyniowy jabłka z żółtą galaretką masa budyniowa placek miodowy Na wierzch zrobić polewę i dowolnie udekorować .Upiec najlepiej 2 dni wcześniej żeby warstwy ,,odlipły'' Smacznego.

berta
Postów: 95
  26.10.2012 18:57

Szybkie ciasto biszkoptowe wg przepisu Krysi -Puchatka:
4 całe jajka utrzeć ze szklanką cukru i cukrem waniliowym,ja dodaję również szczyptę soli,następnie wsypać troszkę więcej jak szklankę mąki+płaska łyżeczka proszku do pieczenia.
Wszystko zmiksować i ciasto gotowe.
Można wkładać dowolne owoce.
Ja ostatnio powkładałam 8-ki jabłek,czasem robię z brzoskwiniami,albo ze śliwkami.
Piec minimum 45-50 min. w temperaturze 180 stopni,ale najlepiej obserwować czy jest już mocno rumiane.
Życzę smacznego.
berta

berta
Postów: 95
  26.10.2012 19:01

Zapomniałam napisać,że jest to proporcja do tortownicy lub formy do babki.
berta

gabi4
Postów: 297
  26.10.2012 21:30

O niczym nie zapomniałaś Iwonko. Też tak robię z tym, że daję czubatą łyżeczkę proszku do pieczenia. Teraz spróbuję z płaską. Pozdrawiam serdecznie.

filipek
Postów: 452
  27.10.2012 09:52

to ja chyba dziś je zrobię.Pozdrawiam i dzięki za przepis

terry
Postów: 604
  27.10.2012 13:32

W tym roku urodzaj jabłek więc często robię szarlotkę,a przepis znalazłam w sieci,bardzo prosty-2,5 szkl.mąki,1 jajko,125 gr masła,1/2szkl.cukru,łyżeczka proszku do pieczenia.Masło rozpuścic i ostudzone dodac do reszty składników,szybko zagnieść ciasto i do lodówki.Jabłka zetrzec na tarce,osłodzić w/g upodobań i lekko przesmażyć,ale krótko aby się nie rozpadły;potem na sitko,odsączyć nadmiar soku,wymieszac z cynamonem w/g smaku.Połowe ciatka rozłożyć na dnie blaszki,na to przesmażone jabłka,a na wierzch zetrzec reszte ciasta na tarce.Piec 40-50 minut w temp.220 st.posypać cukrem pudrem i...smacznego!

1gosia
Postów: 145
  2.11.2012 14:53

Przepis na ciacho jabłowe
Upiec biszkopt z 5 jajek wedłu własnego przepisu.
wystudzić go a wtym czasie obrac kilogram jablek,pokroić w kostkę.Zagotować 2 szklanki wody ze szklanką cukru.Do syropu wsypać jabłka i gotować 5 minut.W szklance wody rozprowadzić dwa budynie[bez cukru]i przelać do gotującego syropu z jabłkami.Gorący budyń wylać na biszkopt,wystudzić.Rozpuścić galaretkę cytrynową w 1 szklance wody.Gdy galaretka zacznie tęzeć ubijamy dwie śniezki w 400 ml mleka.pod koniec ubijania śmietany dodajemy galaretkę i ubijamy jeszcze przez chwilę.wykładamy na jabłkowy budyń i posypujemy startą czekolada.TERAZ JUŻ TYLKO ZAJADAMY

BASIAJAR
Postów: 47
  2.11.2012 16:25

Murzynek – bo ciemne.
Do garnka wlać pół szkl. wody, dodać ¾ kostki margaryny (200 g), 1,5 szkl. cukru, 1 łyżka czubata kakao – zagotować, odstawić do przestygnięcia. Może być lekko ciepłe.
Po wystudzeniu dodać:
3 łyżki mleka, 3 żółtka (białko ubić) – zamieszać trzepaczką, dodać:
2 szkl. mąki przesianej z 2-ma łyżeczkami proszku do pieczenia i 0,5 łyżeczki sody.
Po wymieszaniu dodać 2 łyżki dżemu śliwkowego, następnie ubite białko.
Przelać do formy wysmarowanej i wysypanej tartą bułką.
Ja piekę 40 min. w temp. 130 st, bo tak piecze mój piekarnik.

To ciasto piekę niemal w każdą sobotę na kolację. Nigdy jeszcze nie wyszedł „zakazalec” – jak mówiła moja córcia.
test

BASIAJAR
Postów: 47
  2.11.2012 16:38

Tereniu, spróbowałam zrobić z Twojego przepisu szarlotkę. Przykro mi, ale zmarnowałam tylko składniki.
test


1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT