Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogrodniczka.pl - cała ona! —› Ciasta, ciasteczka
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 następne »



dodomia
Postów: 8
  2.11.2012 20:00

Jabłek obrodziło .U mnie na tapecie jest prosta rolada z jabłkami.
8-12 jabłek ucieram na tarce( grube oczka)
1 kostkę margaryny rozpuszczam z dodatkiem 1 op. cukru waniliowego i 2 czubatymi łyżkami cukru ;należy mieszać
100 g drożdży rozpuszczamy w o,5 szklanki mleka .
Do miski wrzucam 0,5 kg mąki, 3-4 żółtek, szczyptę soli rozpuszczone drożdże ,rozpuszczoną margarynę( z cukrem)
(musi być przestudzona by nie zaparzyć drożdży)zagniatamy ciasto [jeśli się klei dodaję odrobinę mąki nie za dużo by ciasto nie było twarde ]formuje kule i wkładam do reklamówki zakręcam worek który następnie wkładam do dużego garnka wypełnionego zimną wodą.Gdy ciasto wypłynie jest gotowe.Dziele na 2 części ,rozwałkowuję na kształt prostokąta ,posypuje kaszką manną pozostawiając brzeg z jednej strony nie posypany na ok.4 cm ;rozkładam połowę jabłek posypuje je cukrem [według uznania zależy jakie słodkie czy kwaśne jabłka używamy]posypujemy obficie rodzynkami i oprószymy manną zwijamy roladę podwijamy końce pod spód .Na folie aluminiową ostrożnie wturlamy roladę .Czynności powtarzamy z pozostałym ciastem .Z folią przenosimy na blaszkę [mieszczą się obydwa musi byś jedynie dostatecznej długości ]Piekę ok 45-60 minut w 160 c

terry
Postów: 604
  2.11.2012 22:23

Basiu-coś musiałas zrobić nie tak,to najprostszy przepis i zawsze sie udaje-dowód:zdjęcie w mojej galerii

filipek
Postów: 452
  29.01.2013 07:29

banany proponuję skropić sokiem z cytryny, nie ściemnieją, będzie smaczniejsze ciasto

elakowal49
Postów: 579
  29.01.2013 10:52

Dziękuję za przepis i na pewno zrobię.

filipek
Postów: 452
  31.01.2013 14:24

Przepis na Kubusiowe ciasto
Biszkopt wg uznania, ciemny bądż jasny.
Masa Kubusiowa
1l. soczku Kubuś
3 budynie,
śmietana 30% bądż śnieżka.,żelatyna wzgl. galaretka
Kubusia wlewamy do garnka,zagotujemy. odstawiamy szklankę na rozrobienie proszku budyniowego. Wlewamy do gotującego się Kubusia, jak normalny budyń / / Gorący wylewamy na zimny biszkopt, zostawiamy do ostygnięcia. Następnie ubijamy śmietanę z żelatyną, bądź z galaretką i wylewamy na zimnego Kubusia. Posypujemy z wierzchu tartą czekoladą gorzką.
w wersji Kubusia zielonego nie dawałam śmietany bitej a ułożyłam ciastka delicje czekoladą do góry.
ciasto proste i szybkie

danusia2458
Postów: 198
  1.02.2013 20:55

Ciastka kokardy
1/2 kg mąki
1/2 kg czyli 2 kostki margaryny
2 żółtka
6 łyżek kwaśnego mleka ja daję kwaśną śmietanę
Ciasto wyrobić odstawić na 2 godz. do lodówki.Wykrawać kwadraty i na każdy położyć pokrojone w paseczki jabłka.Zlepiać na ukos dwoma rogami,gorące polukrować.
Lukier
2 białka i 30 dkg.cukru pudru utrzeć do białości dodać do smaku sok z cytryny.

miecia
Postów: 394
  1.02.2013 21:26

Babeczki z żurawinami.
2,5 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1 szklanka cukru
opakowanie cukru waniliowego
szczypta soli
10 dag suszonej żurawiny
10 dag rozpuszczonego i wystudzonego masła
2 jaja
1 szklanka maślanki lub kefiru
Wszystkie sypkie składniki wymieszać w misce. Ostudzone masło wymieszać dokładnie z jajami i maślanką. Mieszaninę dodać do sypkich składników i wymieszać niezbyt dokładnie. Piekarnik rozgrzać do 180st.C .Do masy dodać żurawinę i wymieszać lekko. Foremki napełniać masą do 2/3 wysokości. Wstawić do piekarnika na 20-25 min. Smacznego

filipek
Postów: 452
  2.02.2013 17:01

intryguje mnie ta żurawina. Muszę szukać foremek

asiok
Postów: 1128
  2.02.2013 17:53

Pączusie serowe

- 1/2 kg sera
- 4 łyżki cukru
- 1/2 kg mąki
- 1 niepełna łyżka octu
- 1 łyżeczka sody
- 2 jaja
- 4 łyżki śmietany

Wszystko do michy, wyrobić, formować kulki i smażyc na gorącym oleju. Widzicie jakie proste ...

Przepis zaczerpnięty od blogowej koleżanki Agnieszki: http://wilczyca-mojemniam.blogspot.com/

Ja zrobiłam dzisiaj podwójną porcję ...

Krystyna
Postów: 601
  2.02.2013 23:55

Teraz mam dylemat od czego zacząć babeczki Mieci, czy pączusie Asi ... najpierw muszę kupić foremki


« poprzednie 1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT