Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy iglaste —› Ratunek dla sosen
   O forum    |    Zasady





Wena
Postów: 2
  20.10.2008 23:17

Błagam o radę: czy ktoś wie, co dzieje się z sosnami, które bardzo obficie w tym roku gubią igły. Wiem, że pewna ich ilość spada w każdym roku, ale to co dzieje się obecnie, budzi mój nepokój.A może to jakaś choroba grzybowa, która zagraża całym drzewom? Czy trzeba je spryskać jakimś środkiem grzybobójczym ? Moje sosny są duże /ok.4m i byłby to kłopot, zwłaszcza że jest ich 9/.

Wena
Postów: 2
  23.10.2008 22:00

Ala, dzięki za podpowiedź. Mam bardzo małe doświadczenie jako ogrodniczka i wszystkie rady są dla mnie cenne. Przyjrzałam się swoim sosnom i widzę, że igły opadają wewnątrz drzewa, końce galęzi są zielone. Nie zauważyłam żadnych plamek na zielonych igłach. Może to więc tylko przejściowe gubienie igieł, którym nie powinnam się martwić?
Oby tak było. Będę dalej obserwować. Pozdrawiam serdecznie.

ordanka5
Postów: 1
  23.10.2008 22:27

Weno,mam tylko jedną sosnę i zauważyłam na niej te same objawy, o których piszesz i też się martwię, bo nie wiem co robic

zerdi
Postów: 221
  10.06.2011 10:21

U moich kosodrzewin igły masowo opadły u dołu (roślinki są małe, mają coś ok. powyżej 3 lat).
Co sugeruje opad igieł od dołu?
Plamy sugerujące osutkę są tylko na niektórych igłach i to nie tych brązowych. Te brązowe nie mają żadnych plam. Dodam, że opadły te najbardziej długie (czyli chyba przenawożone?) Możliwe, że opadły z powodu braku słońca?

gabi4
Postów: 297
  30.09.2011 12:32

Też mam jedną sosenkę u której najpierw żółkną, a następnie odpadają igiełki. Ale ponieważ tak się dzieje co roku jesienią to myślę, że one tak mają.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT