Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› mszyce na drzewach owocowych
   O forum    |    Zasady





Scorpio.pg
Postów: 21
  4.06.2008 16:19

Z racji ze po raz kolejny mielismy lekka zime... niestety w tym roku nas czeka fala chorob i szkodników na roslinach...

Na rynku jest wiele preparatów chemicznych na mszyce.. przedziorki i inne szkodnik... przewaznie wystarczy poradzic sie sprzedawcy w sklepiej... i On zaproponuje cos odpowiedniego... Ja osobiscie uzywam srodków ochrony firmy bayer...
Jezeli pojawily sie mszyce nie wystarczy jeden oprysk... [oprysk powinien byc prowadzony w godzinach przedpoludniowych lub pózno poludniowych aby nie porazic co wrazliwszych roslin pelnym sloncem.] z racji ze jaja mszyc maja mocna osnowke to pierwsze pryskanie nie jest dla nich szkodliwe... pryskanie nalezy powtorzyc co 10-14 dni... czasami nawet 3 raz...

Ja osobiscie pryskam przez caly okres wegetacyjny 2 razy w miesiacu... bo mszyce zawsze mogą sie pojawic... jak nie na rózy to na jasminowcu... a potem sie okaze ze nasturcje sobie upatrzyły... itd
opryski nalezy traktowac jako stały zabieg pielegnacyjny tak samo jak koszenie trawnika raz w tygodniu...



Scorpio.pg
Postów: 21
  4.06.2008 16:23

Ach... temat byl co do drzew owocowych...

a ja pisalem jak do drzew ozdobnych...

Tak wiec jesli chodzi o drzewa owocowe to przy robieniu oprysku nalezy wziasc pod uwage okres karencji jaka musi wystapic miedzy pryskaniem a zebraniem owocow... przewaznie to jest ok 2-3tygodni... ale moge zle pamietac...
szczególowa informacja o okresie karencji jest zawarta na ulotce bedacej przy preparacie...

ulakamila
Postów: 11
  7.06.2008 15:20

ja wczoraj znalazłam mszyce na jaśminowcu a na mszycach mrówki-co to oznacza? czy mrówki zjadają mszyce?

Obciełam sekatorem te pędy z mszycami ( nie było ich dużo) czy to wystarczy? czy jednak lepiej opryskać jaśmin?

staweg
Postów: 941
  7.06.2008 22:17

Wydaje mi się, że lepiej opryskać, bo jeśli trochę zostało, to wystąpi drugie pokolenie. Jeśli chodzi o mrówki, to one traktują mszyce jak dojne krowy. Zlizują słodka wydzielinę mszyc. Pewne gatunki mszyc hodują nawet w mrowiskach. Ze swej strony zapewniają mszycom ochronę przed drapieżnikami (biedronki, złotooki). Istnieje tu zatem ścisła współpraca i obopólne korzyści.
staweg

halinabylina
Postów: 552
  19.02.2009 17:29




Widzę wprawdzie starą dyskusję na temat mszyc.Chciałabym też
wrzucić kamyczek do tego tematu.Uprawiam brzoskwinie od prawie 30 lat.Nigdy przedtem nie miałam problemu z mszycami.
Niestety w 2007 roku mszyce zaatakowały brzoskwinie i żadne
środki chemiczne nie skutkowały.Dopiero zimą przeczytałam
artykuł na temat stosowania Promanalu.Jest to środek na bazie oleju parafinowego.Wczesną wiosną a właściwie na przedwiośniu opryskałam brzoskwinie, śliwy, czereśnię i proszę sobie wyobrazić,że w 2008 roku nie było problemu
z mszycami.

lutka22
Postów: 884
  15.04.2009 11:39

opiszę "szkaradziejstwo" na jabłonce rosnące w ogrodzie mojej siostry. Może ktoś pomoże ją uratować. Jabłonkę. Siostra ma się dobrze. Jabłonka ma ok. 10 lat, nie jest duża, a na wszystkich obciętych kikutach gałęzi, tegorocznych i sprzed lat zagnieździły się ?????.tak jakby wełnowce, czapeczki białych kłaczków na każdym kikucie po zebraniu ich i roztarciu wygląda jak rozgnieciona brunatna mszyca. Drzewo nie chce rozwijać listków. Ponoć w ub. roku było też zaatakowane ale jakoś dotrwało do owocowania przy czym owoce były małe, chore i niedojrzałe. Co to i jak ratować?????

Alinka1
Postów: 315
  15.04.2009 16:13

Czy wygląda to tak jak na tym zdjęciu? http://www.target.com.pl/upload/1/c/a/1caff61e7...
Jeżeli tak, to jest to gatunek mszycy - bawełnica korówka. Należy zastosować oprysk taki jak przy mszycach. Halinabylina napisała o dobrej skuteczności Promanalu. Kup i rób opryski, bo szkoda drzewa.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

lutka22
Postów: 884
  15.04.2009 21:00

Tak Alinko, identycznie. Dziękuję. Już wysłałam wiadomość do siostry.





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT