Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› sztobry ligustru
   O forum    |    Zasady





jerzy60
Postów: 1
  21.03.2009 11:27

Mam pytanie. Zakupiłem ostanio żywopłot typu sztobry ligustr i chcialbym sie dowiedziec jak gesto nalezy go sadzic . Tzn ile sadzonek nalezy wsadzic na metr bierzący??

asiok
Postów: 1128
  22.03.2009 07:42

Sadzenie ligustru zależy od jego odmiany, ale można przyjąć średnią : co 20 cm, czyli 5 sadzonek na metr bieżący. np. ligustr pospolity

Alinka1
Postów: 315
  22.03.2009 11:03

Mieszkam w bloku, na parterze. Mam pod balkonem niewielki ogródek. Obrzeżony jest żywopłotem z ligustru pospolitego. Sadziłam go w dwóch rzędach - rośliny w rzędzie w odległości 50 cm. Rzędy od siebie oddalone o 25-30 cm. Posadzone są na "mijanego". Sadziłam go wiosną, od razu po posadzeniu przycięłam gałązki dość nisko. Ścięłam 2/3, dzięki czemu pięknie zagęścił się od dołu. Sąsiad, który również sadził żywopłot z tej rośliny patrzył na mnie z politowaniem. Krytykował to moje mocne cięcie. Teraz przyznaje, że miałam rację - ma żywopłot dość gęsty u góry, a na dole ogromne prześwity.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

staweg
Postów: 941
  22.03.2009 19:37

* * * * *
* * * * *

Tak na wszelki wypadek ilustracja stwierdzenia Alinki, że "sadziła na mijanego" ,(gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi). A swoją drogą, cięcie w niskich partiach (ja to robiłem przez trzy lata nie wychodząc ponad 50 cm), daje piękny, gęsty żywopłot i co istotne stabilny. Widziałem wiele żywopłotów z ligustru, które powywracał trochę obfitszy śnieg, bo dołem miały pojedyncze "patyki", a górą były mocno rozgałęzione.
staweg

staweg
Postów: 941
  22.03.2009 19:40

No i właśnie, program sam sobie poprawia to co zostało napisane i gwiazdki w rzędach przesuniętych względem siebie o dwie spacje, znalazły się jedna pod drugą. Sorry, nie moja wina.

staweg

Alinka1
Postów: 315
  22.03.2009 20:08

I rząd * * * * * *
II rząd * * * * *

Musiałam koniecznie sprawdzić czy też przesunie
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

kufel
Postów: 10
  2.07.2009 07:30

Posadziłam ligustr ale nie przycięłam go od razu czy mogę zrobić to w sierpniu myślałam,że musi się najpierw ukorzenić. Forsycję przycinam co roku koniec sierpnia i września i pięknie kwitnie na wiosnę.Pozdrawiam

Alinka1
Postów: 315
  2.07.2009 20:40

Robiłaś sama sadzonki z uciętych gałązek? Czy może miałaś już z korzonkami?
Lepiej uciąć już teraz, nie czekać do sierpnia. Sadzonki szybciej się przyjmą jak będą miały mniej masy, bo będzie mniejsza powierzchnia parowania, no i lepiej się rozkrzewi żywopłot, bo puści młode przyrosty od dołu gałązek.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

kufel
Postów: 10
  2.07.2009 22:15

dzięki sadzonki kupiłam ukorzenione i dosyć duże ok.40 cm.bałam się że jak przytnę nie przyjmą się przyjęły się wszystkie.Spróbuję przyciąć teraz bo zleży mi, żeby puściły młode przyrosty od dołu,Jeszcze raz pozdrawiam

Alinka1
Postów: 315
  2.07.2009 22:39

Widzę, że u Ciebie cały czas pada Nie musisz więc się przemęczać podlewaniem ligustru.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT