Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› Czy laur przezimuje w gruncie.
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



Ginka
Postów: 58
  10.11.2009 15:56

Mam dwuletnią sadzonkę lauru i zastanawiałam się czy można ją wysadzić na ogród. Ciekawe czy by przezimowała. Może ma już ktoś doświadczenie w tej sprawie ?

lutka22
Postów: 884
  10.11.2009 19:49

uprawiam 1 krzaczek laurowy. Przez 2 lata był w wiaderku z wywierconymi dziurami w dnie (wysokie, średnio duże fi ok. 30cm) w lecie wkopane do gruntu późną jesienią przenosiłam do ciemnej piwnicy (nie było okienka) lekko podlewałam. Po tych 2 latach kiedy (sadzonka miałą wtedy 3, teraz ma 6) pień był zdrewniały wysadziłam do gruntu na słoneczne miejsce ale dodatkowe osłonięte rosnącymi iglakami. I tak rośnie do dzisiaj. Każdorazowo na zimę okładam grubo słomą, gałązkami iglaków a dodatkowo, kiedy zapowiadają silniejsze mrozy(powyżej -10) nakładam na to duże pudło tekturowe, otwarte w górze by był przewiew - corocznie wypuszcza bardzo dużo bocznych pędów/gałązek, które jesienią obcinam, listeczki suszę i obdarowuję rodzinę

Ginka
Postów: 58
  10.11.2009 19:55

Dzięki Lutko, czyli jeszcze może do przyszłego roku odczekam i na wiosnę wkopię do ogródka. Bardzo ładnie mi w tym roku się rozrósł.

lutka22
Postów: 884
  10.11.2009 20:00

też tak myślę, oszczędź mu w tym roku szoku, wsadź na wiosnę

Ginka
Postów: 58
  10.11.2009 20:14

Tak zrobię.
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę

Ginka
Postów: 58
  11.11.2009 17:25

Byłam kiedyś w Londynie i w ogrodzie znajomych rósł duży już okaz lauru, dlatego się zastanawiałam czy mogę go też wysadzić. Zimy jednak tam są łagodniejsze.

lutka22
Postów: 884
  11.11.2009 19:08

i do Ginki i do Ani - przypomniałam sobie jeszcze jedną rzecz związaną z laurem, jeśli trzymacie go w domu w temp. pokojowej sprawdzajcie często (nawet 2x w tyg) czy nie ma takich lepkich plamek, kropelek na listkach, niby tarczek łupieżu szczególnie w miejscu wyrastania listków, pod spodem listków - córka, moi znajomi którym podarowałam sadzonki zgłaszali mi ten fakt, ale już po tym jak zamarły. Ja też mam jeszcze jedną małą sadzonkę i w ub. roku w okresie zimowym zauważyłam te zmiany, myłam mieszaniną wody, trochę szarego mydła i denaturatu w ilości ok. 10%, każdy listeczek z góry i pod spodem, każdą gałązkę wacikiem do uszu, często zmienianym - pomogło. Jedną sadzonkę chcę zostawić na balkonie w skrzyni, na razie, choć równolatka tej z działki to rośnie o dużo słabiej.

Ginka
Postów: 58
  12.11.2009 16:38

Dzięki za poradę Lutko.Będę sprawdzała

sława66
Postów: 71
  24.11.2009 18:26

Marzę, by mieć drzewko" laurowe.W jakim Centrum Ogrodowym można je dostać? Nie spotkałam jeszcze krzewu laurowego.

Ginka
Postów: 58
  24.11.2009 22:01

Witaj. Ja dostałam szczepek od znajomego i sama ukorzeniłam. Cieszę się że mi się udało i ładnie rośnie.


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT