Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› uszkodzenia mrozowe rododendrona
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 następne »



lenanna
Postów: 14
  27.03.2011 11:58

Jeszcze jedna informacja : to byla azalia wielkokwiatowa.

ola
Postów: 42
  27.03.2011 21:17

Witajcie, podlewalam rododendrona i jakby wyglada duzo lepiej )
ale azalie- masakra!! a zime okrylam je galazkami i byly caly czas zielone, jakis czas temu zdjelma galazki,w nocy byl przymrozek,a lisice zrobily sie brazowe i odpadaja!!! byly to azalie japonskie! i co teraz? myslicie,ze to juz koniec?? czy powinnam je obciac i poczekac? 1 ma jeszcze troszke zieonych listkow

piegus1
Postów: 996
  27.03.2011 21:20

Olu,myślę,ze nie powinnaś ich obcinać..poczekaj aż na dobre ruszy wegetacja

piegus1
Postów: 996
  27.03.2011 21:23

Lenanna,nie mam pojecia ale myślę,że jak skróciłaś gałązki to obięłaś też i pączki.. po taki mcięciu powinna się rozkrzewić ale kwiaty pewnie będą na nowych gałązkach za rok...chyba,że całkowicie zmarzła

lenanna
Postów: 14
  27.03.2011 22:00

Paczki, te na czubku galazek byly calkiem suche, moze zmarzniete. Chyba zostaje mi poczekac, czy cos z tej marnizny jeszcze wyjdzie.

ola
Postów: 42
  28.03.2011 20:54

Piegus, bardzo Ci dziękuje za odpowiedz. Bede czekac i sie modlisc by odzyly aparat mi sie zepsul i kurcze nie moge zamiescic zdjecia.
Pozdrawiam gorąco!!

kabi
Postów: 61
  30.03.2011 23:08

Może ktoś wie jak skutecznie rozmnożyć rododendrona?

monisia30
Postów: 20
  31.03.2011 11:28

Jeżeli zobaczymy że w okresach długich mrozów liście są pozwijane, a krzewy przybierają niezdrowy wygląd, co jest objawem braku wody w glebie , przy najbliższym ociepleniu, gdy ziemia rozmarznie, musimy rośliny obficie podlać. Możemy to zrobić również zapobiegawczo późną jesienią, w ostatnim momencie przed nastaniem zimy.
JEŚLI JEDNAK CHODZI O ROZMNAŻANIE...

Różaneczniki i azalie rosnące w ogrodzie możemy rozmnażać przez odkłady. Jest to sposób w miarę prosty, ale wymagający cierpliwości. W tym celu wiosną lub w sierpniu wykopujemy w pobliżu krzewu rowek głębokości 15-20 cm, przyginamy jedną z gałązek i wkładamy ją do rowka, a następnie przysypujemy ziemią. Dobrze jest uszkodzić korę na tej części pędu, która będzie się znajdowała pod ziemią. Odkłady ukorzeniają się zwykle po dwóch latach, choć niestety nie możemy mieć pewności, że się to uda.

monisia30
Postów: 20
  31.03.2011 11:31

Mój rododendron ma również poskręcane liście,lekko przesuszone po zimie.Ale myślę,że po pielęgnacji i podlaniu obfitym będzie dobrze.W kwietniu wiadomo nawozimy aż do lipca

kabi
Postów: 61
  31.03.2011 21:57

Dzięki Monisiu!
W tym roku będę tak robić -trzymaj kciuki


« poprzednie 1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT