Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› mrówki w bryle korzeniowej...
   O forum    |    Zasady





piegus1
Postów: 996
  19.04.2010 13:36

Proszę o radę.
Wczoraj podczas przesadzania azalii wielkokwiatowej,odkryłam w bryle korzeniowej mnóstwo czerwono-brązowych mrówek.Trochę je wytrząsnęłam,ale bałam się pouszkadzać korzenie.Wsadziłam ją w nowe miejsce z tymi mrówkami.W zasadzie to nie wiem co powinnam zrobić,szkoda mi tej azalii .
Co robić ?

asiok
Postów: 1128
  19.04.2010 15:58

Iwonko są preparaty na zwalczanie mrówek - doskonałe ! trzeba spryskać gniazdo jak i drogi, którymi podążają...
w tamtym roku osobiście odmrówczyłam prawie wszystko co nie znaczy, że ich nie mam; mam ale o wiele mniej i w nowych miejscach, akurat w tych co nie spryskiwałam i mi nie przeszkadzają.

piegus1
Postów: 996
  19.04.2010 21:26

Mnie osobiście mrówki też nie przeszkadzają,ale martwię się czy nie zaszkodzą azalii....

Lawinia
Postów: 326
  19.04.2010 21:30

U mnie mrówki chodziły w zeszłym roku po piwoniach. Nie wiem czy je uszkadzały ale mrówki gonią mszyce to profilaktycznie posypałam proszkiem na mrówki chyba firmy SUBSTRAL

halinabylina
Postów: 552
  20.04.2010 00:19

Iwonko kup środek na mrówki i posyp, dobry jest firmy tej co podaje Iwonka, bo one mogą narobić wiele szkód w korzeniach, też mam ten problem i jeśli widzę, że roślina podsycha to znaczy, że są mrówki. To są szkodniki...one nie gonią mszyc, lecz je hodują, bo uwielbiają ich spadź...

piegus1
Postów: 996
  20.04.2010 08:39

A czy azalii ten środek nie zszkodzi,nie zmieni ph ?

halinabylina
Postów: 552
  20.04.2010 12:45

nie zaszkodzi, bo one go zjadają i roznoszą po swoim gnieździe, dużo nie syp, to taki drobniutki proszek, mrówki zaniosą go do mrowiska...

piegus1
Postów: 996
  20.04.2010 18:35

Dziękuję bardzo za rady

misiopanda
Postów: 317
  20.04.2010 21:40

Dziewczyny mają rację.Koniecznie piegusku wytęp mrówki,bo zniszczą Ci azalię.Ten środek nie szkodzi roślinkom.Dobry jest też preparat na mrówki firmy Bross,na ślimaki tej samej firmy jest rewelacyjny
misiopanda





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT