Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Login:
Has?o:
lub załóż konto

Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa

Polecamy te strony:
Przepisy kulinarne
Sklep z artykułami spożywczymi i agd AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› Przycinanie drzew
   O forum    |    Zasady

asiok
  8.09.2010 10:32

Mam pytanko : kiedy, jak i iloletnie przycina się drzewka owocowe ?

Kosztela (ok. 4 letnia)

Czereśnia (ok. 4 letnia)

Jeżyna bezkolcowa (4 letnia)

Nie chcę, żeby moje drzewka rosły ogromne a jednocześnie chcę by dobrze owocowały; jak mam je przyciąć ?

lutka22
  9.09.2010 07:58

popiszę się moją wiedzą na temat jeżyny:
wycinam pędy owocujące jak tylko skończy się owocowanie, tak jak maliny, przy samej ziemi, a zostawiam 3-4 pędy roczne, najgrubsze. Te roczne pędy przycinam w ciągu roku na ok. 2m tak, by się rozkrzewiały na boki. Jeżyna stoi/ rośnie przy baniaku na wodę i tak go otula, że nie mam potrzeby podwiązywania pędów.
Mam 2 krzaki jeżyny, nazw nie znam. Jeden z nich odbija od korzenia pędami z kolcami, choć całą mateczna roślina nie ma kolców, druga, choćby kawałek gałęzi wrósł w ziemię kolców nie ma. Obie są pyszne, choć w ub. roku zaatakowane były szpecielem (tak chyba się toto nazywało). To czego nie zjemy przerabiam na .... a jakże, na nalewkę.
Na temat drzewek niech wypowiedzą się fachowcy, ja też mam problem z przycinaniem jabłoni, wiśni

staweg
  9.09.2010 08:59

http://www.staresady.republika.pl/ciecie_drzew.htm
http://ogrod-amat.strefa.pl/ciecie.php

To dla przykładu dwie strony o cięciu. Jest ich całe mnóstwo, więc szkoda pisać. Swego czasu PZD wydał porady dotyczące cięcia (z ilustracjami) w formie plakatów, można znaleźć w jakimś ROD. A twoje - na mój gust - jeszcze nie wymagają cięcia.
staweg

asiok
  9.09.2010 19:56

Dziękuję...i o to mi chodziło czy mam je przycinać czy nie.
Linki przeczytam
A jeżyna moja w tym roku niestety Lucynko nie owocowała.

bwk-123
  17.02.2012 14:25

ja też mam jeżynę bezkolcową,owocuje co drugi rok.W pierwszym roku obciełam ją do samej ziemi i w tym roku nie owocowała ,ale w następnym już miała moc owocu.

Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.

STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT