Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa i krzewy liściaste —› Oliwnik
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



asiok
Postów: 1128
  31.05.2012 16:48

Czytając najnowsze komentarze do roślin postanowiłam założyć temat o Oliwniku na forum ...

wiosną 2009 roku kupiłam sadzonkę Oliwnika wąskolistnego ... tak wyglądał ... ( sorki za fotę robiona komórką )



a to dzisiejsza fota ...
w tym roku obowiązkowo muszę go podciąć ale chciałam, żeby to nastąpiło po kwitnieniu ... nawet w kwietniu stałam i mówiłam do Oliwnika ... że jak nie zakwitnie to i tak go ...

i chyba zakwitnie ? nie wiem nie znam się na Olwiniku ale popatrzcie na foty ... to są chyba pąki kwiatowe ... nie na wszystkich gałęziach ale ... są ...








mik
Postów: 17
  31.05.2012 21:05

Ja to za bardzo nie odróżniam odmian oliwnika,ale ten,którego zapachem się zachwycam ma maleńkie ,żółte kwiatuszki tak usytuowane jak u Ciebie .Pachną pięknie.Pokaż zdjęcia jak zakwitnie.
mik

asiok
Postów: 1128
  31.05.2012 21:22

obowiązkowo pokażę ... u mnie Oliwnik rośnie parę metrów od patio ... bo sprzedająca zapewniała mnie o pięknym jego zapachu ...

mik
Postów: 17
  31.05.2012 22:27

Właśnie przeglądnęłam IBR i oliwników jest więcej.Ten srebrzystolistny jest bardzo podobny do wąskolistnego-przynajmniej dla mnie.Podobno ma jadalne owoce -wąskolistny.Co do zapachu nigdzie nie mogę doczytać.Spróbuję ten,którego zapach mi się podoba ukorzenić z gałązki.
mik

kabi
Postów: 61
  1.06.2012 07:25

Jeżeli Ci się uda to spróbuj ukorzenić więcej egzemplarzy to może i dla mnie się trafi taka sadzonka...

mik
Postów: 17
  1.06.2012 08:43

Nie ma problemu.Wyczytałam,że najlepiej jest to robić w sierpniu,ale ja zaczynam od dzisiaj.
mik

staweg
Postów: 941
  2.06.2012 22:52

http://www.ogrodniczka.pl/rosliny/krzewy_liscia... Podobnie wygląda i kwitnie wąskolistny.
staweg

jagoda.z.g
Postów: 719
  3.06.2012 08:50

Mam go od wielu lat i zastanawiam się ,dlaczego nie kwitnie...!???

mik
Postów: 17
  3.06.2012 09:33

Na pewno masz tego oliwnika?Dopiero halinabylina wyjaśniła mi różnicę.Ja jestem taki ciemniak,że zamiast oliwnika kupiłam rokitnik-listki wydawały mi się podobne.Pozdrawiam
mik

lutka22
Postów: 884
  5.06.2012 18:52

a co się robi z oliwnika??????? nalewkę??????


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT