Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Drzewa, krzewy owocowe, warzywa i zioła —› lawenda
   O forum    |    Zasady





aga34
Postów: 4
  20.09.2010 14:47

Czy na zime powinno się lawendę mocno przyciąć razem z ziemią czy wcale nie przycinamy?

Rodusik
Postów: 178
  20.09.2010 15:35

ja przycinam ale nie mocno

brygida
Postów: 430
  20.09.2010 19:15

a ja zawsze przycinam wiosną , lawenda jest delikatna , lubi przemarzać , jak ma badylki to ma i osłonę korzenia na zimę , ścinam tylko kwiatki na jesień
siwa

asiok
Postów: 1128
  21.09.2010 19:02

W tamtym roku ścinałam przy ziemi...ale nic się nie stało;
myślę, że zależy to od odmiany Lawendy; niektóre wcale nie zimują w naszym klimacie

anjo
Postów: 15
  28.10.2011 00:05

lawenda-
przycielam dosc mocno,

czekam az rozsada pusci korzenie,ile trzeba czekac i
w jakiej ziemi ja sadzic,?

ANJO

Magnolia118
Postów: 95
  28.10.2011 09:44

Ja myślę że nie ma reguły na przycinanie lawendy, są różne odmiany i trochę różnią się pokrojem, dopóki lawenda ma ładny zwarty pokrój to obcinam tylko kwiatostany, jak zaczyna bujać i traci ładny pokrój wtedy przycinam w połowie. Prawie przy ziemi obcinam wtedy jak chcę odmłodzić całą roślinkę.Trochę się nimi zajmowałam bo rosną u mnie już 15 lat, najtrudniej jest przezimować francuską, prawie zawsze zmarzła już pierwszej zimy
Magnolia

Kinga82
Postów: 3
  1.07.2014 11:00

Moje lawendy mają dopiero dwa lata - pierwsze lato spędziły w donicach, jesienią wysadziłam je do ogrodu, wiosną wszystko pięknie odbiły i już kwitną. Francuskiej pościnałam przekwitnięte kwiaty ale widzę, że wypuszcza nowe pędy i będzie znowu kwitła. Z doświadczenia widzę, że należy przycinać, wycinać przekwitnięte kwiatostany, to znacznie wzmacnia roślinę i stymuluje do dalszego wzrostu i kwitnienia.

JoannaT1999
Postów: 1
  19.04.2023 08:24

Cześć! Moim zdaniem, najlepiej przycinać lawendę na początku wiosny, przed rozpoczęciem intensywnego wzrostu rośliny. Warto usunąć suche i uszkodzone pędy oraz przyciąć gałęzie o około jedną trzecią długości, aby pobudzić krzew do rozwoju nowych pędów i bardziej bujnego wzrostu. Przycinanie lawendy na wiosnę pozwala na utrzymanie jej kompaktowego kształtu i obfitego kwitnienia w sezonie letnim. Pamiętajmy również, że lawenda lubi słoneczne i dobrze przewietrzone stanowiska, więc warto zadbać o odpowiednie warunki uprawy po przycięciu.
https://hopeclinic.pl/





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT