Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Szałwia srebrzysta
   O forum    |    Zasady





staweg
Postów: 941
  26.07.2013 08:29

Czy ktoś ją uprawia?



Przypadkowo zasiało mi się (z innymi) nasionko Szałwii srebrzystej. Liście są piękne, warto by ją hodować. Nie jest to roślina naszego klimatu, ale wyczytałem, że może zimować (roślina dwuletnia), NIE MAM JEDNAK DOŚWIADCZEŃ i nie wiem czy wystarczy okrycie, może ktoś już wypróbował.
staweg

miecia
Postów: 394
  27.07.2013 21:06

Szałwię srebrzystą uprawiam od 6 lat. Nigdy nie miałam problemów z zimowaniem jej. Nie okrywam jej wcale. Ostatnie dwie mroźne zimy przetrwała bez problemu. Jedyne co mi przeszkadza w jej uprawie to to, że bardzo lubią ją ślimaki i liście nie są takie ładne jak u Ciebie. Bardziej przypominają ser z dziurami

staweg
Postów: 941
  28.07.2013 07:30

Dzięki za informację. Całe życie się człowiek uczy, a podobno; kto pyta nie błądzi.
staweg

asiok
Postów: 1128
  28.07.2013 09:10

Stachu... u mnie też zimowała bodajże 3 zimy bez okrycia...pięknie kwitła... tego roku też...
więc nie powinieneś mieć żadnych z nią problemów

Dalia1
Postów: 62
  4.08.2013 11:08

Mam ją drugi sezon. Do tego co napisały dziewczyny dodam, że nie lubi nadmiaru wody i dobrze trzyma się w uboższej glebie i pełnym słońcu. Podczas kwitnienia gubi liście ale wypuszcza nowe. Będziesz z niej zadowolony.

jagoda.z.g
Postów: 719
  9.08.2013 17:24

kwitnie raczej mało ciekawie,ale liście ma bardzo dekoracyjne!!mam ją od trzech lat i u mnie zimowała bez okrycia-nawet siewki przetrwały,więc chyba nie taka wrażliwa...





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT