Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› wiosenne przycinanie
   O forum    |    Zasady





Moni-ka
Postów: 53
  7.03.2014 19:02

Hej!
Czy mogę już przycinać krzewy liściaste, iglaste, wrzosy i byliny? Nie zaszkodzę im?

Czy kocimiętkę, szałwię i macierzankę ścinam przy ziemi, na wysokości 5 cm, 10 cm czy jeszcze wyżej?

Czy przy floksach szydlastych, goździkach niskich i zawciągach nadmorskich mogę trochę pomanipulować (przyciąć z wysokości) czy raczej nie ruszać, żeby zakwitły na czas (i wyciąć tylko te najbrzydsze kikuty)?

Moni-ka
Postów: 53
  7.03.2014 19:10

Aha... I czy mogę już podsypać rośliny jakimś jedzonkiem w granulacie albo w płynie?

asiok
Postów: 1128
  8.03.2014 07:52

pewnie, że możesz przycinać jeśli wiesz, że nie będzie mroziło...
swoje bylinki wymienione w 2 punkcie przycinam mniej więcej na wysokości 5 cm;

jak coś... zawciągowi też mocno ścinam fryzurkę

floksy przycinam tam gdzie jest ich za dużo albo np. od góry

Moni-ka
Postów: 53
  9.03.2014 00:53

Dzięki serdeczne! Pozdrowienia

bea
Postów: 192
  18.03.2014 17:47

Wrzosów jeszcze nie przycinałam ,poczekam na cieplejsze dni .Kocimiętkę i szałwię przycięłam jesienią za wysoko i teraz poprawiłam ,wycięłam wszystkie wystające ,suche badylki ,bo na nich raczej listki nie wyrosną .Pokazują się młode listki ,ale one wyrastają z ziemi .Innych roślin ,o które pytasz ,nie posiadam .

Lawinia
Postów: 326
  19.03.2014 14:03

Wrzosy tnę po 20 marca Bylinki mocno przy ziemi już mam przycięte. Kocimiętka już ładnie odbija.
Krzewy w zależności od tego kiedy kwitną , czyli musisz podać nazwy.

staweg
Postów: 941
  19.03.2014 17:18

Lawinia ma rację co do krzewów, jeśli zależy Ci na kwiatach. Zasada ogólna: tniemy bezpośrednio po kwitnieniu. Jeżeli są to krzewy ozdobne głównie z liści, lub żywopłotowe, to można już ciąć, lepiej się rozkrzewią. Natomiast w kwestii nawożenia jest wiele porad (ja tu na forum też trochę pisałem), ale zawsze na przedwiośniu można spokojnie zasilać nawozami wieloskładnikowymi ze zwiększoną zawartością azotu. Trawnik i uprawy liściowe (szczaw, szczypiorek, sałaty zimowe itp.) można zasilić wręcz mocznikiem.
staweg

Moni-ka
Postów: 53
  25.03.2014 17:24

Dzięki serdeczne
Wiem, że różne krzewy tnie się w różnych terminach. Chodziło mi o to czy te przycinane wiosną już można zacząć ciąć, ale to bardzo dobrze, że trzymacie rękę na pulsie

Wszystko zostało przycięte już 2 tygodnie temu, także wiosno rozkwitaj





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT