Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› mieczyki
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 następne »



jagoda.z.g
Postów: 719
  9.03.2012 17:55

Lubię mieczyki za ich urodę !!nie mam z ich uprawą kłopotu no i pięknie zdobią ogród i domowe flakony..warto je mieć w ogrodzie!!...ale gdzie mnie do kolekcji,ja mam zaledwie jej poszczególne egzemplarze.

wawik
Postów: 49
  9.03.2012 19:09

Jagódko, od czegoś trzeba zacząć.
To wciąga pomału, ale odwrotu już nie ma.
[url=http://winnicadeserowa.blogspot.com/] kolekcja deserówek[/url]

halinna_k
Postów: 13
  27.09.2012 10:11

Ja lubię miec mieczyki w ogrodzie,Sadzę wiosna w 3 ratach tak co dwa tygodnia,dość głeboko by wiat ich nie wywracałnajwczwsniej sadzę duze cebule,a zbieram koniec wrzesnia i pierwszy tydzien pażdziernika oczywiscie zalezy od pogody.Suszę i przechowuje w piwnicy.Miłego dnia.

becia123
Postów: 212
  27.09.2012 10:33

Ja robię tak jak Halinka ale ładnie kwitna i warto zadać sobie trud przechowania dla ich kwiatów ,czasem przewracają sie to ich jedyna wada zawsze jednak mozna podeprzeć czy podwiązać je .

wawik
Postów: 49
  29.09.2012 04:49

U mnie zaczeły się wykopki.
[url=http://winnicadeserowa.blogspot.com/] kolekcja deserówek[/url]

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  1.10.2012 08:35

Moje rowniez czekaja do przyszlego roku
Zosia

wawik
Postów: 49
  1.10.2012 18:58

Dzisiaj skonczyłem z wykopkami, teraz suszenie, a to potrwa ponad tydzień, bo pogoda nie rozpieszcza.
[url=http://winnicadeserowa.blogspot.com/] kolekcja deserówek[/url]

dodomia
Postów: 8
  3.11.2012 13:38

Nigdy swoich nie suszyłam ! Zawsze wykopuje odcinam lub odłamuje liście ,oddzielam od starej cebuli i układam w pojemniki po pyzach przesypując suchym drobnym piaskiem jak mam czas to bawię się w obtoczenie ich w pyle węgla drzewnego .Na ogół brak czasu więc węgla nie widzą.

agusiaa
Postów: 1
  25.03.2014 10:58

Proszę o rade kupiłam kilka cebul mieczyków i widzę ,że zaczynają rosnąc hmm chyba za wcześnie aby wsadzić je do gruntu i teraz się zastanawiam co zrobić z tym fantem

staweg
Postów: 941
  25.03.2014 13:43

Nic nie musisz robić. Często bulwy zaczynają wykształcać nowe stożki wzrostu już w lutym, gdy są przechowywane w cieple. Sadząc na przełomie IV/V trzeba tylko uważać, żeby ich nie wyłamać.
staweg


« poprzednie 1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT