Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Czy kupujecie rośliny w sklepach internetowych?
   O forum    |    Zasady


1 2 3 ... 6 następne »



ulakamila
Postów: 11
  23.08.2008 11:29

Zastanawiam się czy warto kupywać rośliny w sklepach internetowych np cebule tulipanów. Choć to jest chyba dość ryzykowne. Jak myślicie?

Alinka1
Postów: 315
  24.08.2008 09:33

Choć to jest chyba dość ryzykowne. Jak myślicie?

Czasem kupuję. Nie zawsze mogę kupić w miejscowych centrach ogrodniczych roślinę, której szukam. Kupowałam również w ten sposób lilie do oczka wodnego. Jedyne ryzyko wg mnie to fakt, że nie widzę wielkości kupowanej rośliny i czasem jestem lekko rozczarowana jej wielkością. Z tym, że były rzeczywiście to takie rośliny jakie chciałam mieć.
Gorzej było z zakupami z katalogu "Florexpolu", kiedy zakwitły zamówione liliowce okazały się całkiem inne niż te, które były pokazane na zdjęciach w katalogu. Jeżeli chodzi o allegro - kupowałam również choć czasem zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy. U mnie było wszystko w porządku, ale znajoma kupiła lilię wodną do oczka (za dość duże pieniądze), która po zakwitnięciu okazała sie być grążelem.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

staweg
Postów: 941
  24.08.2008 16:15

Ryzyko jest zawsze. Nawet największe firmy ogrodnicze (celują w tym Holendrzy) dostarczają tylko część właściwego towaru. Tłumaczą się najczęściej błędami tzw. "siły najemnej" przy pakowaniu. Są gotowe zwrócić należność za "pomyloną" roślinę. Zwykle jednak nie są to duże kwoty w stosunku do całego zamówienia i prawie nikt nie domaga się zwrotu. W ten sposób firmy wypychają niechodliwy towar. Ostatnio kupiłem lilie w znanej firmie wysyłkowej (na razie maja u mnie amnestię, więc ich nie wymieniam), z trzech zamówionych odmian tylko jedna była właściwa, ale w opakowaniu oznakowanym jako inna. Okazuję się, że bezpieczniej jest kupować na Allegro. Można przejrzeć komentarze dotyczące sprzedawcy, "zamailować" do innych kupujących u niego i popytać o uczciwość. Jest jakaś kontrola. Jak dotychczas na allegro się nie zawiodłem, a można czasem spotkać oferty ciekawych odmian i po przyzwoitych cenach.
staweg

anecia71
Postów: 38
  24.08.2008 19:38

Czasami kupuje rośliny w firmie wysyłkowej i tulipany piękne,zgodne z fotografią,Jedyny niewypał jak narazie to Iksje-nie zeszły mi wcale.Kiedyś była taka firma Willemes czy coś w tym stylu,to musze pochwalić.Co moja babcia od nic posadziła to ma do tej pory a krzewy ozdobne to takie dorodne ze jest na czym oko zawiesić.

ulakamila
Postów: 11
  26.08.2008 11:27

Mam zamiar kupić róże pnące 6zł za sztukę, może ktoś jeszcze skorzysta. Co o tym myślicie? Podaję link na allegro.

http://www.allegro.pl/search.php?string=r%C3%B3...

Alinka1
Postów: 315
  26.08.2008 21:13


Jeżeli chodzi Ci o temożna ryzykować.
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein

gocha542
Postów: 150
  27.08.2008 09:17

Ja tam uważam,że to tylko od nas samych zalezy jak będą wygladały nasze rosliny zakupione wysyłkowo.Jestem rozczarowana niektórymi-zwłaszcza jedną(musze sprawdzic jaka to firma,chyba abc czy cos ) dostałam od nich zdechnięte totalnie miniaturowej wielkosci kłącza...szkoda słów!Natomiast w tej chwili mam piękne krzaki no ale są dopieszczone Niestety irysy z 4 szt został mi tylko 1!!!
Oczywiscie jesli kupimy inny gatunek niż na fotce i w opisie to juz nie da rady z tym nic zrobic...
Na wiosne zakupiłam 4 szt liliowców od producenta-takie w woreczkach z torfem....doszły zgnite...ale pan zwrócił mi pieniązki,więc nie straciłam.
Jednak uwazam że najlepiej kupowac w szkółkach-widzę co biorę i jakiej wielkosci.
Jeśli chodzi o Allegro to sama tam sprzedaje i mam wiernych klientów i sama mam ulubionych sprzedajacych,ale to juz samemu trzeba trafic na pewne źródło

Rodusik
Postów: 178
  30.01.2009 18:53

Ja kupuję drugi sezon.
Teraz kupiłam cebulki.

jolanta
Postów: 106
  19.03.2009 16:48

Witam serdecznie ja rowniez kupuje na allegro oraz na stronce http://www.kryszkiewiczogrody.pl/cebulki-all,0....
ale rowniez ta firma ma swoje stanowisko w intermarche,tylo ze ceny w sklepie sa wyzsze niz na tej stronie.Kupowalam juz cebule i jestem bardzo zadowolona.

jolanta
Postów: 106
  19.03.2009 16:52

Goha podaj link do twoich aukcji.Dzeki,moze skorzystamy
chyba,ze nie chcesz sie ujawniac;-]


1 2 3 ... 6 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT