Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Pacioreczniki
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



Rodusik
Postów: 178
  20.01.2009 10:09

Kupiłam wiosną pacioreczniki.Wkopałam w ziemię.Wyrosły tylko liście.Żaden nie zakwitł.Wykopałam jesienią na wiosnę muszę je posadzić ale mam problem bo coś chyba robię nie tak.Widziałam w galeriach .Kwitną i są piękne.Piszcie wszystko co mogę zrobić.

staweg
Postów: 941
  20.01.2009 13:03

Częstą przyczyną niezakwitania Kanny (paciorecznik) jest zbyt jałowa lub zbyt sucha gleba. Bywa też, że zbyt późno posadzone kanny nie zdążą przed jesienią wytworzyć pędów kwiatowych. Najczęściej kłącza wysadza się w marcu do dużych ( 18 cm średnicy) doniczek i ukorzenia w temperaturze > 15 stopni. Spore już sadzonki wysadza się na miejsce stałe po ustaniu obawy przymrozków,zazwyczaj po 20 maja. Pacioreczniki są bardzo wrażliwe na nawożenie. Powinny być sadzone w glebę głęboko uprawioną, luźną i zasobną. W pierwszym okresie uprawy należy je zasilać nawozem o dużej zawartości fosforu. Najlepsze proporcje N-P-K, to 1-2-1. Może to być np. Kristalon żółty, który ma proporcje 13-40-13. Ja stosuję dobrze rozłożony obornik do dołka pod kannę, a potem dwa nawożenia Kristalonem: żółtym pod koniec maja i zielonym w drugiej połowie czerwca. Ważne jest również nawadnianie. Pacioreczniki mają duże liście, a więc dość szybko wyparowują wodę. W okresach bezdeszczowych, ale pochmurnych, wystarczy obfite podlanie 2-3 krotnie w tygodniu. W czasie upałów, konieczne jest codzienne podlewanie, tak żeby przemoczyć ziemię wokół korzeni.
staweg

staweg
Postów: 941
  20.01.2009 13:08

Opisane wyżej postępowanie może dać np. taki efekt:
staweg

Rodusik
Postów: 178
  21.01.2009 09:09

Dziękuję za poradę.Zrobię tak jak napisałeś.U mnie jest glina.jakie dorodne >bardzo ładne

staweg
Postów: 941
  21.01.2009 11:09

Zarówno Tobie, jak i wszystkim zainteresowanym, polecam stronę miłośników tej rośliny, wystarczy kliknąć:
http://www.canna.pl/index-pol.php?page=glowna

Trzy odmiany już umieściłem w naszym Katalogu, następne wkrótce.
staweg

sława66
Postów: 71
  29.01.2009 19:18

Dziękuję również i ja, takze skorzystam z Twoich porad. W ubiegłym roku otrzymałam od znajomej kłącza tych roślin, owszem kwitły, lecz nie były takie dorodne.
Co do nawozu Kristalon chciałabym zapytać, co można jeszcze nim zasilać? Nie znałam tego produktu.
Czy koniecznie trzeba kupić żółty i zielony?
Pozdrawiam.

staweg
Postów: 941
  30.01.2009 09:59

Nawozy "Kristalon" w zależności od składu N-P-K mają oznaczenia kolorowe. Wszystkie zawierają mikroelementy niezbędne dla roślin. Stosuję się je (w zależności od zapotrzebowania rośliny) dla różnych upraw i różne w różnych okresach wegetacji
Kristalon zielony 18-18-18+mikro - uniwersalny
Kristalon biały 15-5-30+mikro
Kristalon niebieski 19-6-20+mikro
Kristalon czerwony 12-12-36+mikro
Kristalon żółty 13-40-13+mikro - stymuluje ukorzenianie i kwitnienie
Kristalon fioletowy 19-6-6+mikro
Kristalon błękitny 20-5-10+mikro
Kristalon brązowy 3-11-38+mikro
Kristalon pomarańczowy 6-12-36+mikro
- dwa ostatnie dobrze wpływają na zdrowotność roślin.
Są to jeszcze stosunkowo mało znane nawozy i nie najtańsze, ale łatwe w stosowaniu ze względu na pełną rozpuszczalność w wodzie i urozmaicony skład.
staweg

Rodusik
Postów: 178
  30.01.2009 18:47

Kupiłam:
Kristalon zielony
Kristalon żółty

asiok
Postów: 1128
  6.02.2009 17:12

w maju 2008 roku dostałam 8 szt. canny (z zimowego przechowania), cebule nie wylądały zbyt obiecująco, ale wiem, że były dane ze szczerego serca, więc je posadziłam bardzo płytko (była już prawie połowa maja). I...nie uwierzycie, być może nie były zbyt piękne, ale zakwitły i tak się rozmnożyły, że po wykopaniu (przed zimą) z 8 szt. mam 40 !!!

pasjonatka
Postów: 84
  10.02.2009 09:37

a ja próbuję z nasion...całkiem przypadkowo nazbierałam podczas jednej z podróży nasionka... i wyrosły z tego właśnie canny. Przypuszczam, ze jak większość bylin hodowanych z nasion i te potrzebują więcej czasu na zakwitnięcie. Jesienią przeniosłam z ogrodu do chłodnego holu domu, z liśćmi i tak dzielnie oczekują na wiosnę. Może już w tym roku zakwitną?


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT