Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› maliny w ogrodzie
   O forum    |    Zasady





arni19862
Postów: 5
  29.05.2009 14:42

zbieram porady pielęgnacji i pomoge w zakresie mojej wiedzy

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  6.03.2011 14:54

W ubieglym roku jesienia wsadzilam maliny, a nic nie wiem o ich pielegnacji, czy mozesz mi pomoc???
Zosia

Brydzia
Postów: 366
  6.03.2011 16:19

Ja już ładnych parę lat mam maliny i jedyne co robię to odchwaszczam,po prostu same rosną.

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  6.03.2011 22:45

A czy Ty je przycinasz, bo czytalam, ze trzeba mocno przyciac?
Zosia

halinabylina
Postów: 552
  7.03.2011 08:23

Pytanie do bednarek. A jaką odmianę malin posadziłaś? bo to jest najważniejsze w przycinaniu. Inaczej tnie się maliny które owocują na pędach tegorocznych, a inaczej te owocujące na pędach dwuletnich. Pozdrawiam

staweg
Postów: 941
  7.03.2011 09:02

Wszystkie maliny owocujące w drugiej połowie roku (z polskich odmian to np.: Polana, Poranna Rosa, Pokusa itp) tniemy w listopadzie, nisko przy ziemi. Owocują na nowych pędach. Żeby dobrze rosły, należy je zasilić wczesną wiosną.
Maliny tradycyjne, które owocują na początku lata, nie wymagają cięcia. Należy tylko przed jesienią usunąć pędy, które owocowały. Zazwyczaj zasychają na tyle, że łatwo je wyłamać. Po wyłamaniu i usunięciu starych pędów, możemy wyciąć słabsze młode pędy, aby nie dopuścić do zbytniego zagęszczenia plantacji. Pędy nie powinny być gęściej niż co 20 cm w rzędzie.
staweg

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  10.03.2011 10:39

Dziekuje wszystkim za porady na kartce maliny pisze, ze owocuje od czerwca do wrzesnia i nazwa "Rubus idaeus" Czyli chyba nie wymaga ciecia?
Zosia

halinabylina
Postów: 552
  10.03.2011 11:02

Witaj! Każda odmiana wymaga cięcia, tę musisz ciąć dopiero po owocowaniu. Na tej kartce powinna być jeszcze nazwa odmiany maliny, bo łacińska nazwa Rubus iadeus oznacza, że to jest krzew maliny właściwej i nic poza tym. Pozdrawiam.

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  10.03.2011 17:36

Nie bylo nic innego, tylko, ze to sa maliny-niestety- ale bardzo dziekuje za porade.
Zosia





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT