Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Cięcie róż
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 4 następne »



staweg
Postów: 941
  26.03.2011 00:54

Acha, jeszcze jedno. W północnej połowie Polski od dziś przymrozki. Prze najbliższe 2 -3 dni mogą pojawić się i na pozostałym obszarze. Jeśli ktoś nie odkrywał róż z kopczyków, to niech się wstrzyma przynajmniej do wtorku. Gdy minie groźba silnych przymrozków, można już wszystko poodkrywać. Ale i tu uwaga, (dla niektórych zapewne truizm) odkrywać najlepiej w dni pochmurne. Młodziutkie, delikatne pędy, które zaczęły się wykształcać pod okryciem, łatwo może uszkodzić, zarówno przymrozek, jak i ostre słońce.
staweg

jagoda.z.g
Postów: 719
  26.03.2011 06:23

Okazuje się o poranku,że nie tylko przymrozki-biało jak okiem sięgnąć,,,nie wszystkie róże odkryłam,jak widać na całe szczęście-czemu to ja wczoraj nie oglądałam pogody??!!

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  26.03.2011 17:37

Stanislawie! Serdecznie dziekuje za porady. dzieki Tobie moje roze beda napewno piekne
Zosia

Lawinia
Postów: 326
  26.03.2011 22:44

Stanisławie!!Cięłam dzisiaj róże i widzę ,że jutro muszę mocniej przyciąć.

piegus1
Postów: 996
  9.04.2012 20:36

Podciągam wątek do góry bo róże po zimie są w opłakanym stanie..i potrzebne im prawidłowe cięcie....

meg1906
Postów: 38
  10.04.2012 06:08

u mnie w ogrodzie jest ok. 20 róż, niestety po zimie tylko niektóre z nich puściły odnóżki i są zielone od dołu, jeszcze poczekam, ale bardzo chętnie przeczytam rady wszystkich doświadczonych ogrodników i ogrodniczek na temat cięcia

kabi
Postów: 61
  17.04.2012 07:41

meg1906 jeżeli uda Ci się rozmnożyć te twoje róże to czekam na takie sadzonki, wyhodowane przez miłośników a nie przez holdingi. Pozdrawiam

kabi
Postów: 61
  9.05.2012 07:27

za radą stawega jesienią obcięłam gałązki róż i wsadziłam do ziemi , przykryłam plastikowymi butelkami i czekałam, bardzo długo czekałam, a teraz z 8 posadzonych patyczków 6 ma listki, tylko trochę się martwię czy zimni ogrodnicy im nie zaszkodzą

meg1906
Postów: 38
  11.05.2012 22:57

mnie również z 3 patyczków urosły 3 różyczki małe kabi z przyjemnością na jesień się podzielę, chociaż szkoda mi strasznie bo chyba 5 mi zupełnie omarzło...

ostatni
Postów: 3
  9.07.2012 20:33

Trochę już późno, ale jeszcze można spróbować rozmnożyć róże z sadzonek zielnych. Wszystkie parkowe, okrywowe i wielokwiatowe spokojnie mogą rosnąć na własnych korzeniach. U mnie dwie skrzyneczki sadzonek siedzą pod folią. Około 50 % wypuści korzenie. Kolejne 50 % przetrwa pierwszą zimę. Pierwsza fala kwitnienia róż za nami. Trzeba ciąć jeżeli chcemy aby dalej kwitły. Półzdrewniałych sadzonek nie zabraknie. Rozmnożone w ubiegłym roku już kwitną


« poprzednie 1 2 3 4 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT