Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Rośliny wysiewane wprost do gruntu
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



staweg
Postów: 941
  10.03.2011 08:20

Ola pytała (w innym wątku) jakie kwiaty można wysiewać wprost do gruntu, np. w kwietniu. Rzecz dotyczy właściwie tylko roślin jednorocznych. Wieloletnie zazwyczaj wysiewamy w czerwcu, a w okresie VIII-IX wysadzamy na miejsce stałe. Jest wiele kwitnących roślin jednorocznych, które wysiewa się bezpośrednio na miejsce ich uprawy. Przeważnie rośliny te źle znoszą przesadzanie. (Np. godecja, tujałka itp.) Po wykiełkowaniu trzeba część roślin usunąć, żeby nie rosły zbyt gęsto. Wiele z takich roślin opisałem w nszym Katalogu, warto tam zajrzeć. Jest też sporo stron internetowych poświęconych kwiatom wysiewanym wprost do gruntu. Np. te: http://gruntopis.w.interia.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bliny_ozdob...
staweg

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 10:59

Mam ze 3 opakowania nasion wieloletnich bylinek. Nie chcę im zrobić krzywdy, a ręce mnie świerzbią. Czy mogę wysiać je już teraz i postawić w domu na słonecznym parapecie, pomimo późniejszego o miesiąc terminu wysiewu? Tak sobie tłumaczę, że ten termin tyczy się doniczek, które stałyby na zewnątrz, więc w ciepłym wnętrzu mogę spokojnie siać. Mylę się?

Mam dużo terenu i ani jednej byliny jeszcze w ogrodzie, stąd moja niecierpliwość
pozdrawiam serdecznie,
monika

asiok
Postów: 1128
  15.03.2011 11:12

Emmko...znam ten ból co do pustetj posesji; oczywiście, że możesz wysiewać ale wtedy trzeba wiedzieć jak i kiedy pikować a wcale to nie jest proste niż się wydaje....bo roślinki mogą brzydko rosnąć np. zbyt długaśne czy też po prostu 'dziczeją'...
po 3 latach tworzenia ogrodu powiem Ci, że najlepiej rosną wysiane wprost do gruntu na swoje - konkretne miejsce....przynajmniej u mnie.

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 11:32

Są zdrowsze czy najlepiej w sensie kompozycyjnym?

asiok
Postów: 1128
  15.03.2011 11:33

Zdrowsze...

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 11:35

Ojjj ;(
Nie rozumiem dlaczego...
Dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Brydzia
Postów: 366
  15.03.2011 13:40

Ja też wysiewam prosto do gruntu,wydaje mi sie ,że wtedy roślinki są mocniejsze i lepiej rosną.Wysiewam w sumie tylko jednoroczne bo byliny zazwyczaj kupuję w doniczkach.Miłego dziubania w ogrodzie życzę ,a jeżeli masz taki zapał to latem na pewno już będziesz miała co pokazac.Ja zaczęłam od ugoru kilka lat temu i powolutku idę do przodu.

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 14:13

Chodzi mi o byliny, żebym nie musiała zaczynać co roku od nowa. Zresztą większość roślin, które mi się podobają to byliny. Także ich rozsada na swoje stałe miejsce to sierpien/wrzesien. Oczywiscie, że sie pochwale roslinkami, chociazby tymi jeszcze w doniczkach - jak pieknie rosna

duszek8
Postów: 48
  15.03.2011 14:32

Jednoroczne wysiewam przewaznie pod koniec kwietnia,wtedy juz ziemia na tyle jest ciepla ze mozna,a i ogrodek juz jest uprzatniety.Natomiast byliny (wieloletnie)wysiewam w maju (w polowie) na rozsadniku.W sierpniu wybieram najokazalsze ,zdrowe rosliny i przenosze na miejsce stale.Natomiast rosliny dwuletnie(bratki,niezapominajki,stokrotki)sieje pod koniec czerwaca i tak samo postepuje jak z bylinami.Dwuletnie nie moga byc wysiane wczesniej ,bo potem na jesieni kwitna,przewaznie 1 kwiat ,a potem na wiosne maja juz nieciekawy pokroj.A tak naprawde po latach eksperymentow zaniechalam siania bratkow.Ladnie one wygladaja tylko na miejskich rabatkach.

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 14:38

dziekuje slicznie za odpowiedz, b. cenna


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT