Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Rośliny wysiewane wprost do gruntu
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2



duszek8
Postów: 48
  15.03.2011 14:40

Emmka ,wierze ze jestes niecierpliwa i ze chcialabyc zeby ogrod juz byl ...ale to nie tak szybko,ogrod tworzy sie latami.Nie martw sie bedzie piekny,bo widze Twoje zaciecie w tym temacie.Trzymam kciuki ,bedzie dobrze i pieknie.
Czego nie wiesz - pytaj ,tu sa zyczliwe osoby -pomoga.

duszek8
Postów: 48
  15.03.2011 15:03

Przepraszam ,ze pisze w ratach ,ale przypomnialo mi sie znow cos...Emma ,jak nie masz jeszcze zrobionego ogrodu ,to w sierpniu te bylinki z rosadnika zamiast na miejsce stale rozsac na rozsadniku ,albo na miejscu zapasowym,a wiosna wsadzisz ich juz konkretnie tam gdzie potrzeba.Nie boj sie te przenosiny wcale im nie zaszkodza.

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 18:28

Miałyby zimę przeczekać w piwnicy, w ciepłym domu czy raczej zadołowane doniczki w gruncie pod chmurką? Dziękuję serdecznie za porady. Niewiele wiem na ten temat i chłonę wszystkie cenne uwagi

piegus1
Postów: 996
  15.03.2011 18:53

Emmko,bylin nie musisz chować do domu ani do żadnej piwnicy...wysiej je zgodnie z terminem na opakowaniu,potem popikuj na miejsc docelowe albo zapasowe i tam mogą sobie rosnąć nawet i 5 lat albo i dłużej..a jak już jako tako zagospodarujesz coś to wtedy możesz je spokojnie przesadzić i nic im nie będzie,nie baw się we wcześniejsze wysiewanie bylin w domu...../byliny-rosliny wielotetnie,trwałe/ Jednoroczne możesz siać wcześnie w domu aby Ci szybciej zakwitły

emmka
Postów: 39
  15.03.2011 21:58

Może i racja. Przecież i tak nie zakwitną w tym roku. Pozdrawiam serdecznie.

ola
Postów: 42
  12.04.2011 08:56

Witam, a mam kolejne pytanko. Miesiąc temu wsazilam cebulki frezji w donice w domu, wyrosly mi piekne liscie ok 10-15 cm, czy moge je wysadzić do ogrdka?czy mi sie nie uchowaja tam?bo nie sa zachartowane? a jezeli mogę to kiedy zrobić to najlepiej?
Pozdrawiam wszystkich!!!!

asiok
Postów: 1128
  12.04.2011 09:25

Możesz...moje tylko rosną w ogrodzie ( na zimę wykopuję )

staweg
Postów: 941
  12.04.2011 13:20

Frezja ogrodowa, albo jak kto woli, mieszana, bardzo dobrze rośnie na grządce. Powinna jednak mieć stanowisko raczej zaciszne, a do czasu kwitnienia dostatek wilgoci. Jak wszystkie cebulowe nie zimujące w gruncie, jest wrażliwa na przymrozki, dlatego bulwy należy wysadzać na przełomie kwietnia i maja. Wyrosną po 15.V (zimna Zośka), gdy już nie zagrażają przymrozki. Rośliny wcześniej posadzone w domu należy, przed przeniesieniem do ogrodu, porządnie zahartować. Przez pierwsze 3-4 dni hartowania wystawiamy je np.na balkon (ale nie na słońce) na kilkadziesiąt minut. Później przez ok tydzień wydłuża się czas przebywania na chłodzie i przewiewie, a po tym tygodniu zostawia już na całą dobę. Tak zahartowane rośliny można wysadzić do ogrodu, ale dopiero gdy minie groźba przymrozków.
staweg

gabi4
Postów: 297
  12.04.2011 14:11

Informacja na czasie, nie będę latać po necie. Właśnie dzisiaj zakupiłam 3 cebulki frezji. Dzięki Stanisławie.


« poprzednie 1 2



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT