Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› lilie
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 następne »



bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  7.04.2011 00:46

Iwobnko! Pomimo to dziekuje Tobie!
Zosia

zerdi
Postów: 221
  7.04.2011 00:57

Faktycznie Internet pomaga. Gdyby nie strony z opisami roślin i fora, to bym była baaaardzo zielona w kwestiach ogrodowych (i choć ten kolor dobrze się kojarzy z ogrodem, to jednak nie tym razem). Z pomocą Internetu szybko się uczę Mogę się poradzić, prześledzić dyskusje na różne tematy, podpatrzeć na zdjęciach, doczytać o wymaganiach, porze kwitnienia. Nie do zastąpienia. No a do tego miły czasoumilacz

zerdi
Postów: 221
  7.04.2011 01:01

Poza tym zakupy... Aktualnie przebywam w małej miejscowości, więc nie do zastąpienia. Z drugiej strony straszny diabeł - bo wszystko kusi i ciężko sobie odmówić, a przecież trzeba

jagoda.z.g
Postów: 719
  9.09.2011 08:03

Czy ktoś słyszał o lilii drzewiastej????????-to nie żart-ostatnia reklama cebul lilii w Brico Marsze -jakoś nie chciało mi się wierzyć,zajrzałam w google i nic nie znalazłam-to pewnie "lipa" tak jak z pnącymi truskawkami..!!

piegus1
Postów: 996
  9.09.2011 08:26

Jagódko..może to chodzi o lilie himalajskie...i pewnie chodzi o wysokość tych lilii..one rosną wysokie...a nawet bardzo..nawet jak małe drzewko

jagoda.z.g
Postów: 719
  9.09.2011 09:13

Tak Iwonko,ale z wypisanych w reklamie gatunków wynika,że to lilia orientalna,a one nie rosną aż takie wysokie..

Pusia
Postów: 28
  1.03.2012 19:15

Witam,
troszkę późno ale jeszcze przed sezonem liliowym i innych kwiatów. Poskrzypka żre również liliowce, szachownice (szczególnie cesarskie korony), u mnie była i na irysach. Polecam do oprysku Decis. Jest tańszy od Actellicu a równie skuteczny. Owadofos jak wcześniej Sadofos są wycofane z obrotu. Decis stosuję od wielu lat i nie szkodzi roślinom ani pszczołom. Większość środków owadobójczych należy stosować po zachodzie słońca są najbardzej skuteczne jeżeli temperatura powietrza nie przekracza 18 stopni. Też tak jak duszek stosuję do zwiększenia przyczepności płyny do zmywania. Pozdrawiam
P.S. w tym roku pokazał się nowy Decis Mega. Jest ponoć lepszy od dotychczasowego.

wawik
Postów: 49
  1.03.2012 21:29

Na takie piękne czerwone fruwające stworzonka zaraz ciężka artyleria, chemia?
Jeśli nie uprawiamy lilii w tysiącach to z kilku można i samemu wyłapać, a nawet wyzbierać.
Stworzonka są na tyle sprytne, że jeśli da się złapać i włożyć np. do słoika i szybko zakręcić to nasz sukces, ale jeśli miniemy się z celem, to pozostaje poszukać go w zakamarkach liści, lub na podłożu, bo poskrzypek nieruchomieje, podobnie jak biedronka i spada na dół.
[url=http://winnicadeserowa.blogspot.com/] kolekcja deserówek[/url]

Pusia
Postów: 28
  4.06.2012 23:45

Odpowiadam wawikowi troszkę późno ale podobno lepiej niż wcale. Ja nie mam kilku lilii ale troszkę więcej. Ta chemia to nie jest ciężka artyleria. Obecnie mam około dwustu lilii i codziennie je oglądać i wyłapywać robaczki to po prostu nie jest możliwe. Te robaczki jak wcześniej napisałam urzędują jeszcze na liliowcach (prawie taka sama ilość roślin jak lilii) więc w ogrodzie nic innego już bym nie mogła zrobić.

elakowal49
Postów: 579
  5.06.2012 12:21

A ja nie mam takiego problemu bo moje lilie wszystkie wygniły ,właśnie wykopaliśmy 37 pustych koszyków z resztkami /łuseczkami/lili.Serce mi się kraje po prostu.No ale trudno ,nie można mieć wszystkiego.


« poprzednie 1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT