Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Nie kwitnąca róża:(
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



margola212
Postów: 13
  8.05.2011 16:10

Pomóżcie ,mam różę pnącą już 3 lata ,pięknie sie rozrasta,ale wogole nie kwitnie Co robić???

asiok
Postów: 1128
  8.05.2011 17:04

Poczekaj może w tym zakwitnie ?
u mnie też dopiero po 3 latach zakwitły...paroma kwiatkami;

rozumiem, że rosną na miejscu nasłonecznionym ?

gabi4
Postów: 297
  8.05.2011 23:08

Nawozisz? Podcinasz? ...To powinna kwitnąć. Innej opcji nie ma.
Pozdrawiam.

margola212
Postów: 13
  13.05.2011 23:00

tak,jest w miejscu ,nawożę ją i podcinam ale to nie pomaga
Ale poczekam,może faktycznie w tym roku zechce zakwitnąć

meg1906
Postów: 38
  3.04.2012 22:50

Witam, nigdzie nie mogłam znaleść wątku o różach i problemach z nimi więc piszę tutaj, jeśli jest taki to proszę poprawcie mnie mam problem- w zeszłym roku posadziłam dużo róż, jedne pięknie rosły kwitły i było wszystko ok, drugie były wsadzone jesienią tak jak radziła ogrodniczka i wszystkie były przykryte gałązkami choinek aby nie omarzły. odkryłam je jakoś 3 tygodnie temu i przycięłam im końcówki same, nie mam pojęcia dlaczego wszystkie rośliny już mają pączki a w moch różach wogóle nie widać życia... nie znam się kompletnie dlatego mnie to zaniepokoiło. od dołu od korzenia widać że są zielone, reszta jakby uschnięta. czy muszę je przyciąć az do samych korzeni? proszę Was o pomoc, chciałabym żeby w tym roku również były tak łądne jak w zeszłym.

asiok
Postów: 1128
  4.04.2012 06:30

Bez paniki ... niektóre róże zwłaszcza te bardziej przymarźnięte dopiero w maju konkretnie pączkują < zależy od rejonu Polski i od odmiany róży >

osobiście przycinam jak jest już naprawdę ciepło czyli w kwietniu a czasami i w maju ...
na dzień dzisiejszy u mnie delikatnie pączkują tylko odmiany róż parkowych ... inne wszystkie jeszcze śpią !

meg1906
Postów: 38
  4.04.2012 10:59

a róże pnące mam pozbawić suchych liści czy też zaczekać aż same opadną? też były okryte i też nie widać w nich życia...

dziękuję za odpowiedź, cierpliwie poczekam aż zaczną rosnąć

asiok
Postów: 1128
  4.04.2012 19:53

jak Ci przeszkadzają to usuń ...

piegus1
Postów: 996
  4.04.2012 20:14

Moje róże praktycznie są nietkniete od jesieni..mają jeszcze kopczyki,sekatora też jeszcze nie widziały....zabiorę się za nie dopiero po swiętach...pospiech jest złym doradcą...u mnie zanosi się na bardzo niskie cięcie...róże mocno przemarzły a kilka chyba zupełnie zmarzło

misiopanda
Postów: 317
  4.04.2012 21:08

ja swoich też jeszcze nie ruszałam.Z tego co widzę to tak jak Iwonka będę musiała je bardzo nisko przyciąć.Są pomarznięte.Pnące wyglądają jeszcze gorzej,ale na razie ich nie ruszam.Dopiero jak zrobi sie naprawdę ciepło i zobaczę,że puszczają to je poprzycinam.
misiopanda


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT