Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› Mączlik - pomocy
   O forum    |    Zasady





Dorotak72
Postów: 163
  5.10.2011 19:21

Witam... na moich fuksjach pojawił się mączlik szklarniowy, rozszedł się na inne rośliny... Poradźcie proszę czym go pryskać, aby całkowicie zlikwidować...? To rozmnaża się w zastraszającym tempie...

elakowal49
Postów: 579
  5.10.2011 19:24

Mam to samo Dorotko i czekam na przymrozki to może je załatwi.Najgorzej,że i na daturach też są jak je wstawię do domu to je wykończą.I tak nie będe pryskać ze względu na koty bo są caly dzień w ogrodzie.Gdzies czytałam ,że są trudne do zlikwidowania.Tez czekam może ktoś coś poradzi.

milac
Postów: 113
  5.10.2011 21:20

Moje kwiaty też atakował mącznik i zrobiłam tak: do dużego worka na śmieci wkładam doniczkę z kwiatem opryskuję MOSPILANEM ,worek zakręcam .Biednego kwiatka trzymam tak dwie godziny.Po tygodniu powtórka z rozrywki.Moim kwiatom pomogło.Teraz będzie okres zabierania doniczek z dworu do domu ,więc na wszelki wypadek przed wniesieniem do mieszkania wszystkie opryskuję .Jest to metoda Stanisława - bardzo skuteczna,polecam.

staweg
Postów: 941
  5.10.2011 21:30

Nie ma zbyt wielu środków skutecznych na mączlika. Ktoś kiedyś żartował, że on przetrwa nawet atak atomowy. Ja wypróbowałem z powodzeniem środek, który obecnie może być wycofany z użycia, mianowicie Mospilan 20 SP w stężeniu 0,025 % (2,5 g na 10 l wody). Rośliny domowe opryskuję na balkonie i na około 1 godz. okrywam workiem foliowym, potem wietrzę, lub (gdy to możliwe) przemywam i wnoszę do domu. Zabieg trzeba powtórzyć po 7 dniach, bo na liściach zostaje część jajek, które trudno usunąć. Pewnie można zastosować i inne środki systemiczne (wnikające do systemu naczyniowego rośliny), ja piszę o tym, który sprawdziłem.
staweg

staweg
Postów: 941
  5.10.2011 21:32

Pisaliśmy widocznie równocześnie z "milac", bo jej post ukazał się gdy ja miałem aktywne pole tekstowe. Mamy więc 2 razy to samo.
staweg

halinabylina
Postów: 552
  6.10.2011 10:42

Ja spróbowałam w ubiegłym roku potraktować fuksję Promanalem. Jest to środek na bazie oleju parafinowego do zwalczania mszyc i przędziorków. Opryskałam dokładnie każdą roślinkę zwłaszcza od spodu i powiem, że pomogło. Mączliki zostały zalepione olejem i zginęły...

Dorotak72
Postów: 163
  8.10.2011 10:36

Dziękuję... biorę się do pracy...





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT