Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Kwiaty —› przycinanie róż - proszę o pomoc
   O forum    |    Zasady





meg1906
Postów: 38
  13.04.2013 07:45

Witam wszystkich
w zeszłym roku moje róże mimo bardzo mocnego podcięcia (bardzo omarzły przez zimę) urosły na ponad 2 metry do góry. Chciałabym, aby bardziej poszły na boki i utworzyły taki pękaty krzaczek. Na zimę były podsypane mocno ziemią i okryte gałęziami świerka, więc w tym roku nie przemarzły ani cm od góry! od góry widzę, że zaczynają puszczać tegoroczne gałązki (takie malutkie czerwone). czy teraz moge je przyciąć na odpowiadającą mi wysokość, czy poczekać, aż będzie pewność, że nie będzie już przymrozków? Bardzo proszę o pomoc

filipek
Postów: 452
  13.04.2013 19:26

ja już przycięłam swoje róże na odp. wysokość. Właśnie dzisiaj, chociaż słyszałam,że najodpowiedniejsza pora na cięcie jest wtedy. gdy kwitną forsycje

asiok
Postów: 1128
  13.04.2013 19:49

Swoje zawsze przycinam gdy jest już naprawdę ciepło ...

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  13.04.2013 20:39

A u mnie kwitna forsycje, wiec dzisiaj przycinalam
Zosia

pasjonatka
Postów: 84
  13.04.2013 21:28

a u mnie też kwitnie forsycja...dzisiaj kupiona, a róże przycięłam zaraz po posadzeniu w marcu, skorzystałam z chwilowego braku zimy

garden2000
Postów: 231
  13.04.2013 21:30

Przełom marca i kwietnia to wiosenny termin przycinania róż Natomiast! jeżeli chcesz żeby krzew się mocniej rozkrzewił to musisz go przyciąć niziutko, blisko ziemi bo inaczej zostaniesz na dwóch długich pędach które rozkrzewią się u góry. A jeżeli masz wątpliwości do tego co Ci napisałam to poczytaj o tym w Goglach...Pozdrawiam
Gerbera

misiopanda
Postów: 317
  13.04.2013 23:47

ja przycinam róże jak zaczynają już wychodzić pączki,wtedy widzę co jest do przycięcia
misiopanda

lutka22
Postów: 884
  15.04.2013 22:09

Staweg na którymś z forum mówił jak przycinać róże! szukałam tego wpisu ale nie znalazłam, może gdzieś dalej.... pamiętam, że należy obcinać zwiędłe kwiaty bo pod ogonkami coś się zbiera......

kabi
Postów: 61
  20.09.2013 07:47

Dzięki poradom Stawega dochowałam się 5 nowych egzemplarzy róż .. i cały czas próbuję dalej





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT