Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Spotkanie Ogrodniczek 2017
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 4 ... 16 następne »



halinabylina
Postów: 552
  2.01.2017 18:36

Witam wszystkich serdecznie! Jestem za zorganizowaniem spotkania we Wrocławiu. Jeszcze nie myślałam o tym i nie szukałam odpowiedniego hotelu dla nas /mam na myśli wygodny dojazd do centrum i miejsc do zwiedzania/i co najważniejsze termin. Maj to miesiąc kwitnienia azalii i rododendronów. Oczywiście atrakcyjne do oglądania OB i Ogród Japoński są w pierwszej dekadzie maja, zaś Wojsławice pod koniec drugiej połowy maja. Wojsławice mają opóźnienie około 2 tygodni ze względu na teren podgórski. Mam na oku jeden ciekawy hotel z super dobrym dojazdem tramwajowym do centrum miasta-10min do Rynku, 20 min do Ogrodu Botanicznego i Ostrowa Tumskiego z Katedrą, 25 min do ZOO i Ogrodu Japońskiego i kilka bezpośrednich połączeń do ciekawych miejsc i obiektów obowiązkowych do zwiedzenia. Nie byłam w tym hotelu ale mogę wybrać się nawet jutro, jest po remoncie z tego co wiem to oferują śniadania w formie bufetu szwedzkiego. Hotel nazywa się Botique Hotel's i znajduje się na ul. Kwiskiej 1/3. Ceny prawdopodobnie dosyć przystępne a z wcześniejszą rezerwacją trochę tańsze. Jest też parking na miejscu. We Wrocławiu można kupić bilet jednodobowy na wszystkie tramwaje /można ulgowy i normalny/ więc nie ma potrzeby wynajmować autokaru. Zaś do Wojsławic można pomyśleć o wynajęciu na jeden dzień autokaru. To tyle co mogę dzisiaj powiedzieć na temat terminu majowego. Jeśli chodzi o zwiedzanie w czasie kwitnienia liliowców w Wojsławicach jest to termin lipcowy zwykle połowa lipca. Jutro mogę podjechać do tego hotelu i się rozejrzeć co do warunków oraz zasięgnąć informacji na temat cen. Czekam na dyskusje ))

elakowal49
Postów: 579
  2.01.2017 18:41

Jeżeli w tym terminie nie kwitną liliowce to ja definitywnie rezygnuję bo tylko to mnie interesowało.

Krystyna
Postów: 601
  2.01.2017 18:42

Dlaczego Wrocław? Po pierwsze od dwóch latach na spotkaniach mówiliśmy o Wrocławiu, stąd taka propozycja. Po drugie nie wszyscy byli w tym mieście, a w tym czasie warto zobaczyć Ogród Botaniczny i Ogród Japoński, kwitną wtedy rododendrony, w Wojsławicach też o tej porze nie tylko rododendrony zachwycają.
Liliowce kwitną dopiero w lipcu, jest to miesiąc wakacyjny i chyba nie byłoby dużo chętnych w tym czasie, ale to od Was zależy.

Inne miejsce, proszę zaproponować i wyrazić chęć przyjazdu.

Pragnę jednak przypomnieć, że dotychczasowe spotkania odbywały się: trzy razy w Sulejowie, raz w Toruniu, w Stegnie nad morzem i ostatnio w Kluszkowcach. Czy dla tych ze Śląska Górnego, Śląska Dolnego i gór nie była to duża odległość???
Elu, ja nic nie pisałam o zwiedzaniu zabytków, jedynie o Ogrodzie Japońskim, Ogrodzie Botanicznym i Wojsławicach.
Dla Panów (i nie tylko) miałabym propozycję zwiedzenia Muzeum Motoryzacji Topacz, jest blisko Wrocławia.
Pozdrawiam

halinabylina
Postów: 552
  2.01.2017 18:44

Upss...
Co do biletów tramwajowych to napisałam nieprawdę.. Są czasowe 24 godzinne za 11 zł normalny, 48 godzinny za 20 zł i odpowiednio niższa cena za ulgowe dla emerytów i rencistów

Krystyna
Postów: 601
  2.01.2017 18:44

Halinko, nie szukaj hotelu, wszystko bym ogarnęła, mam kontakty

halinabylina
Postów: 552
  2.01.2017 19:00

Ok! Zgadzam się z Krystyną jest doświadczona jeśli chodzi o wyjazdy i kontakty i nie będę szukać hotelu. Pozostaje termin i na ten temat oczekujemy dyskusji i chętnych na przyjazd do Wrocławia....
Jeśli są inne propozycje to też chętnie się do nich dołączę

danusia2458
Postów: 198
  2.01.2017 19:04

Ja tak jak mówiłam podnoszę obie ręce albo nawet cztery bo mój Piotrek nawet nie bierze pod uwagę że mógłby nie jechać Elunia powiem jak osioł w Shreku -no to mnie teraz zraniłaś!!!-ja myślałam że Ty z nami chcesz się spotkać i przy okazji coś zobaczyć a Ty z powodu liliowców odpuszczasz????Mm nadzieje że zmienisz zdanie

halinabylina
Postów: 552
  2.01.2017 19:21

Elu dereniówka dla Ciebie dojrzewa...liczę na spotkanie z Wami

1gosia
Postów: 145
  2.01.2017 19:53

Informację przeczytałam.Miejsce superzaste ,jeśli chodzi o termin to ciężko mi co kolwiek powiedziec.powiem jedno-zrobimy wszystko żeby na spotkanie dotrzeć.

Krystyna
Postów: 601
  2.01.2017 20:01

Jeżeli byłby to Wrocław, to najlepszy byłby termin 19-21 lub 18-21, ale przy drugim terminie byłby jeszcze jeden nocleg. W następnym weekendzie jest Dzień Matki i wypadało by być w domu


« poprzednie 1 2 3 4 ... 16 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT