Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Znowu grzyby
   O forum    |    Zasady


1 2 następne »



staweg
Postów: 941
  10.09.2009 22:38

Jak już koleżanki wcześniej zauważyły, ten rok jest wyjątkowo skąpy dla grzybiarzy. Ja zazwyczaj wybieram się do lasu, gdy czuję, że muszę!!! Nie wiem co jest, czy to aura, czy zarodniki grzybów tak działają, że w pewnym momencie czuję ten imperatyw. Tego roku jeszcze mnie "TO" nie dopadło, a przecież już prawie połowa września i dawno po pełni księżyca, więc co jest? Postanowiłem dziś sprawdzić sytuację. Wsiadłem w samochód i pojechałem w znajome miejsca (nie zdradza się gdzie). Wysiadam na leśnej dróżce i co widzę?




Prawie przy kole stoi moje "marzenie", czyli piękny prawdziwek. Więc w pośpiechu capnąłem koszyk, nóż, aparat i w las! Wkrótce kolejne spotkanie.





Całkiem fajnie wygląda. Myślę; dobra nasza, będzie co zbierać. Sprawdzam kolejne miejsca, no i są:





Podgrzybek brunatny




Pieprznik jadalny, czyli kurki




Kolejny podgrzybek




a nawet Koźlarze. Las obiecuje kolejne grzyby, a zatem aparat do samochodu, żeby nie kusiło, bo to strata czasu na grzybach i .....




Pochodziłem sporo po lesie, ale dalsze rejony okazały się prawie puste (w sensie braku grzybów). Zebrałem jeszcze kilkadziesiąt maślaków, parę podgrzybków, dwa mniejsze prawdziwki, trzy Borowiki ceglastopore, no i to wszystko. Może w okresie nowiu będzie wreszcie jakiś wysyp.
Na odchodne sfotografowałem jeszcze piękne skupiska maślanek, które bywają niestety mylone czasem z opieńkami, a są trujące.




No to do zobaczenia w lesie!
staweg

asiok
Postów: 1128
  11.09.2009 05:53

Stanisławie jak nie będzie u Ciebie, to zapraszam na grzyby w podlaskie lasy . Tereny gdzie mieszkamy ja i Marysia są naprawde w nie urodzajne...
ostatecznie to tylko " parę " km do przejechania...

staweg
Postów: 941
  11.09.2009 08:56

Nie ma sprawy. 10 godz. "tam", 10 "z powrotem", a resztę czasu, to tylko zbieranie i zbieranie.
staweg

AGA
Postów: 50
  11.09.2009 09:43

Staweg wspaniałe zdjęcia - Grzybki oczywiście też
CZYLI GRZYBOBRANIE CZAS ZACZĄĆ

AGA
Postów: 50
  11.09.2009 09:43

Staweg wspaniałe zdjęcia - Grzybki oczywiście też
CZYLI GRZYBOBRANIE CZAS ZACZĄĆ

miecia
Postów: 394
  11.09.2009 20:33

Piękna relacja z grzybobrania. Niestety u nas chyba nie za wiele jest grzybów w lesie. Może uda mi się któregoś razu sprawdzić.

Krystyna
Postów: 601
  17.09.2009 15:11

Staweg, zachęcająca relacja z grzybobrania. A więc w las! Tylko gdzie są grzyby?

asiok
Postów: 1128
  17.09.2009 18:54

Krysiu - na Podlasiu !!!

jagoda.z.g
Postów: 719
  17.09.2009 19:46

Może i czas ,ale nie dla mnie.Ja chyba w tym roku nie dostąpię tej przyjemności i dlatego zazdroszczę innym...

staweg
Postów: 941
  29.09.2009 18:02

Ponieważ w galeriach pojawia się sporo zdjęć z efektami grzybobrania, postanowiłem się pochwalić kolejnymi, udanymi wyprawami do lasu, ale okazało się, że tak się spieszyłem ze zbieraniem i przeróbką grzybów, że nie zrobiłem zdjęć. Na szczęście nie wszystkie prawdziwki wyschły na "kość", więc dla wzbudzenia zazdrości tych co nie poszli do lasu - fotka z suszenia nad kuchenką.


staweg


1 2 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT