Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Pierogi z ziemniakami .
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 4



halinabylina
Postów: 552
  25.01.2010 21:36

Mariolko wracam do tematu na tej stronce. Pierogi zrobiłam, wszystkim smakowały, bo poczęstowałam zaprzyjaźnione osoby. Super smaczne!!!

gabi4
Postów: 297
  26.01.2010 09:54

Dzięki Lucynko za podpowiedź. Już się uczę. Pozdrawiam.

piegus1
Postów: 996
  12.12.2011 18:53

Pierogi drożdżowe

25 dkg maki
3 dkg drożdży
sól,ciepła woda

Farsz..kapusta kiszona,cebula ,grzyby dosyć mocno doprawiony.....inne też mogą być

Mąkę,sól wymieszać z pokruszonym drożdżami,dodać ciepłej wody,tak aby ciasto było luźne,dobrze wyrobić..odstawić do wyrosnięcia
Jak ciasto podwoi swoją objętość rozwałkować ,nałożyć farszu i wyciąć pierogi.Przed wstawieniem do piekarnika posmarować białkiem i ponakłuwać..piec ok.15 min w tem 190 st/czas zależy od piekarnika/

Z tej porcji wychodzi ok.20-25 szt pierożków

misiopanda
Postów: 317
  12.12.2011 20:57

Iwonko ja się skuszę na Twój przepis.Narobiłaś mi smaku,aż mnie skręca.Całusy za przepis
misiopanda

danutal
Postów: 47
  13.12.2011 18:58

Dziękuję Iwonuś za przepis. Na pewno zrobię, ale trochę później, bo na Święta wyjeżdżam do teściów syna, będzie nam raźniej w większym gronie. Bardzo lubię drożdżowe wyroby.

Maryna
Postów: 141
  5.07.2012 20:34

Przepis na pierogi ruskie prawie taki sam. Jedyną zmianą w moich pierogach jest troszkę inny farsz.
Zamiast twarogu daję bryndzę.Smak bardziej wyrazisty.
No i jest pomysł na jutrzejszy obiad.

Maryna
Postów: 141
  5.07.2012 20:49

Skoro już o pierogach mowa może spróbujecie takich.
Kupuję gotowe ciasto francuskie.To nie z lenistwa,a z wygody i szybkości klejenia.Same wiecie ile czasu zajmuje zrobienie ciasta francuskiego.A farsz przeważnie mięsny z domieszką kwaszonej kapusty.
Przyprawiam dosyć pikantnie.Pieczone w piekarniku,na
tzw.złoty kolor,w temperaturze około 180 stopni.
Z jednego rulonu ciasta wychodzi w moim wydaniu 8 pierogów.Są dosyć duże.Wierzcie mi,pychota.

mariolas
Postów: 185
  5.07.2012 23:18

A ja sezonowo podpowiem zróbcie z czereśniami malinami owocami jakie teraz mamy w sezonie są pyszne !!

halinabylina
Postów: 552
  9.02.2015 21:45

Farsz na pierogi z soczewicy

O.50 kg soczewicy zielonej /3 szklanki/ zalewamy podwójną ilością wody /6 szklankami/ i gotujemy na małym ogniu około 40 minut aż woda zupełnie się wchłonie. Ostudzamy i albo mielimy w maszynce do mięsa albo miksujemy /niezbyt dokładnie/
3-4 średniej wielkości cebule kroimy drobno i przysmażamy na patelni /można na maśle klarowanym, oliwie albo na smalcu/
0,50 kg pieczarek ścieramy na tarce o grubych oczkach i też przesmażamy na dowolnym tłuszczu.
Cebulę i pieczarki dodajemy do zmielonej soczewicy,dodajemy sól, pieprz, jedno jajko i mieszamy farsz. Ma być pikantny./można dodać zamiast soli ziarenka smaku lub przyprawę kucharek/
Pierogi lepimy w ulubionym przesz siebie cieście. Gotujemy aż wypłyną, osączamy i polewamy dowolnie /masłem , stopioną słoninką ze skwarkami i cebulą / Z podanego farszu wychodzi około 60 pierogów wycinanych szklanką. Smacznego

amannita
Postów: 6
  26.08.2015 23:32

A ja uwielbiam pierogi z jagodami, a także pierogi ze szpinakiem i fetą. Pychota


« poprzednie 1 2 3 4



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT