Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Dyniowate - przepisy
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 4 następne »



asiok
Postów: 1128
  12.07.2011 05:36

Odświeżam temat bo...na czasie

asiok
Postów: 1128
  12.07.2011 05:41

Halciu...wklej fotę słoika z sałatką z cukinii

Rodusik
Postów: 178
  26.07.2011 09:35

ja zrobię nalewkę z dyni i marmoladę.
Ciesze się że znalazłam tu te przepisy.

halinabylina
Postów: 552
  10.10.2011 20:31

Zupa-krem z dyni Hokkaido / 4 porcje/


Przepis zmodyfikowany przeze mnie bez żadnych ekstrawagancji...
1. z kawałka kości z mięskiem /może być żeberko/ gotuję bulion tak około 2-2,5 litra, mięsko obieram z tłuszczu /potem zmiksuję je z warzywami/
2. Na dużej głębokiej patelni podsmażam na wolnym ogniu na maśle/lepsze klarowane/z olejem pokrojoną w kostkę dużą cebulę i trzy ząbki czosnku
3. Dwa duże ziemniaki kroję w kostkę dodaję do smażonej cebuli i czosnku i podsmażam razem. Dodaję też obraną i pokrojoną w kostkę dynię / U mnie była to połowa dyni Hokkaido o wadze 1,40 kg./.... /miąższ i pestki wydrążyłam/ i podsmażam nadal mieszając żeby się nie przypaliło
4. Dwie duże marchewki, 1 pietruszka i kawałek selera obieram i ścieram na jarzynowej tarce i dodaję wszystko do smażonych warzyw. Chwilę smażę razem i przekładam do garnka z bulionem. Dodaję kostkę rosołową Winiary i gotuję warzywa z dynią pod przykryciem na małym ogniu aż zmiękną.
5. Zdejmuję garnek z ognia, miksuję blenderem na krem, dodaję pieprz, sól, szczyptę gałki muszkatałowej, szczyptę imbiru, chili i sok z połowy cytryny... mieszam i podaję z kleksem gęstej śmietany na miseczkę, podaję też groszek ptysiowy, ale mogą być i grzanki..Smacznego!

zerdi
Postów: 221
  11.10.2011 01:28

hm, jutro biegnę po dynię! Ale nieco zmodyfikuję, żeby nie kupować wszystkich przypraw. Dodam curry (takie połączenie widziałam w Internecie) i ewentualnie pod koniec jeszcze świeżo przeciśnięty czosnek. Ciekawe jak wyjdzie.

elakowal49
Postów: 579
  15.11.2012 15:41

Dżemik z dyni z pomarańczą.

Na 1/2 kg dyni obranej i drobno pokrojonej biorę jedna pomarańczę.Najpierw ją szoruję i myję i parzę a potem ścieram skórkę ale bez białego.Dynię duszę w małej ilości wody lub soku pomarańczowego i dodaję fileciki z pomarańczy czyli powykrajane kawałeczki bez skórki.To wszystko razem gotuję do miękkości i dodaję skórkę otartą z pomarańczy i resztę soku wyciśnięta z resztek pomarańczy ,do tego dodaje cukier na oko jak kto lubi.Można dodać troszkę cynamonu i gożdzików w/g uznania.Całość miksuję i gorące wkładam do słoiczków.Zawsze wszystko wekuję ok.15 minut.
Smacznego.

kamelia
Postów: 152
  16.11.2012 08:46

Dzięki Elu za przepis, skorzystam bo chyba tak zrobione jadłam i ten smak ciągle za mną chodzi. Zastanawiam się, czy można zrobić z tej Hokkaido bo ma miękka skórkę.

bednarekzk@arcor.de
Postów: 539
  16.11.2012 12:30

Dziekuje Ele, napewno zrobie dzemik
Zosia

halinabylina
Postów: 552
  2.12.2012 19:35

Ciasto dyniowe z czekoladą

3 szklanki białego cukru
450 g puree z dyni
1 szklanka /235 ml/oleju roślinnego
2/3 szklanki 150 ml/ wody
4 jajka
3,5 szklanki /440g/ maki pszennej
1 łyżka mielonego cynamonu
1 łyżka mielonej gałki muszkatołowej
2 łyżeczki sody oczyszczonej
1,5 łyżeczki soli
1 szklanka miniaturowych półsłodkich groszków
czekoladowych /175 g/ ja dałam 175 g gorzkiej
startej na tarce
1/2 szklanki /60 g/ posiekanych orzechów włoskich

wykonanie

1. rozgrzać piekarnik do 175 stopni. Wysmarować tłuszczem i oprószyć mąką 3 keksówki
2. W dużej misce wymieszać cukier z purre z dyni, olejem, wodą i jajkami. Zmiksować to na gładką
masę. Wmieszać mąkę, cynamon, gałkę, sodę i sól, Dodać groszki czekoladowe i orzechy. Napelnić foremki do 3/4 wysokości.
3. Piec godzinę aż wetknięty w ciasto patyczek
będzie suchy. Ostudzić ciasto. Wyjąć z foremek.

filipek
Postów: 452
  2.12.2012 19:37

dzięki Halinko mam dynię zrobię cos pożytecznego w końcu i upiekę


« poprzednie 1 2 3 4 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT