Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Login:
Hasło:
lub załóż konto

Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założone
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa

Polecamy te strony:
Przepisy kulinarne
Sklep z artykułami spożywczymi i agd aledobre.pl
Szkolenia BHP
Przepisy kulinarne
Forum

Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Pierwsze siewy....
   O forum    |    Zasady

elka49
  2.02.2011 20:30

Wrzucam nieśmiało taki wątek, kiedy co wysiewać zawsze mam z tym problem, bo albo za wsześnie albo za późno, a wiem że tutaj jest wiele doświadczonych osób w tym temacie,co wy na to

lutka22
  2.02.2011 21:00

hihihi, na mnie się nie wzoruj, ja wysiałam dlatego, że mnie już "nosiło'

halinabylina
  2.02.2011 23:48

Nie wiem Elu co chcesz wysiewać, powiem szczerze, że wysiewam tylko pomidory pod koniec marca, bo na nic więcej nie mam miejsca. Mam okna od wschodu, a z niedoświetlonych siewek o tej porze nic nie będzie, bo wyciągną się i będą brzydkie pośpiechy...hehehe.Wiem, że wcześnie sieje się seler, ja go uprawiam, ale wolę kupować rozsadę od profesjonalistów. Kupuje krępą, zieloną i w małych plastikowych opakowaniach. Wybijam z podłożem wsadzam i po kłopocie. Za 10zł mam 25szt co wystarcza dla mnie na cały sezon i zimę. To samo z rozsadą sałaty na najwcześniejszy zbiór, a w marcu sieję na rabatce, przykrywam folią i mam na rozsadę na kwiecień. Szkoda zachodu i zabawy w domu. Pomidory sieję, bo mam swoje ulubione odmiany, ale potem mam kłopot, bo rozsada wędruje codziennie na balkon żeby ją doświetlić a wieczorem chowam do domu. Jednorocznych kwiatów nie sieję, a jak jakieś chcę to wsiewam pod folię na rozsadniku. I to wszystko, Pozdrawiam

elka49
  3.02.2011 19:21

A więc żeby coś urosło w domu teraz to trzeba mieć warunki, ale mnie włąnie już nosi hi hi, to my już chyba tak mamy,....zakręcone ogrodniczki...

gabi4
  3.02.2011 19:56

Halinko, a możesz zdradzić jaką odmianę pomidorów uprawiasz? Ja mam z tym kłopot. Co roku M kupuje inną odmianę, co roku mówią, że jest wspaniała, a potem okazuje, że to był niewypał. W zeszłym roku, choć bardzo wcześnie je wsadziłam do szklarenki, to dopiero zaczęły dojrzewać w październiku. Będę wdzięczna. Serdecznie Cię pozdrawiam.

ulikmi
  4.02.2011 08:55

Witajcie
Jako młoda stażem ogrodniczka ,nie oparłam się w tym roku wysiewania ( bo ciekawość mi na to nie pozwoliła )
na parapecie stoją już pojemniczyki z wysianymi i przemrożonymi lewizjami ( z lodówki wyciągnęłam je 22.01.2011) i dzisiaj zobaczyłam ,że pokazały się maleństwa hura
W środę wysiałam poziomki i lobelię.
Zobaczymy co będzie dale .
Pozdrawiam i życzę miłego dnia , u mnie dzisiaj bardzo wietrznie.
Ulka

Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.

STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT