Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Na ławeczce lub w hamaku, czyli rozmowy dowolne —› Owady rozpoznane
   O forum    |    Zasady


« poprzednie 1 2 3 4 5 następne »



zygalazka
Postów: 670
  30.05.2012 12:58

Mszyca na śiwie. Szkodnik Phorodon humuli Schr. Bezskrzydłe samice są zielone, natomiast uskrzydlone czarne, jaja błyszczące, czarne. Jaja zimują na powierzchni kory młodych gałęzi, larwy wylęgają się na przełomie marca i kwietnia.
Ochrona niechemiczna: Wycinanie i niszczenie zakończeń pędów z koloniami mszyc, po zauważeniu pierwszych kolonii, można wykonać opryski wyciągami z pokrzywy, czosnku lub cebuli.



don

lutka22
Postów: 884
  4.06.2012 22:49

przyjaciela hołubiłam czy wroga?????? to chyba larwa biedronki ale nie jestem pewna

FREE photo hosting by Wgrywacz.pl darmowy hosting obrazków

lutka22
Postów: 884
  4.06.2012 22:50

dlaczego wgrywają mi się małe obrazki?????

staweg
Postów: 941
  5.06.2012 12:09

W "wgrywaczu" są do wyboru różne kody: m.in. "Kod na forum", a po nim "Kod miniaturki na forum", czy aby nie kopiujesz tego drugiego?
staweg

staweg
Postów: 941
  5.06.2012 18:01



Barciel pszczołowiec, barciel pszczółkowiec, barciel pszczeli (Trichodes apiarius), chrząszcz z rodziny przekraskowatych (Cleridae), występujący w Europie, na Kaukazie i w północnej Afryce. Owady dorosłe prowadzą drapieżny tryb życia. Spotykane są głównie w sadach i ogrodach, przeważnie na rozłożystych kwiatach roślin z rodziny baldaszkowatych, na których polują na in. owady. Samice składają jaja na dnie ula. Larwy żyją w ulach, gdzie odżywiają się pierzgą, martwymi pszczołami, a w ulach zaniedbanych, pożerają czerw.
staweg

lutka22
Postów: 884
  5.06.2012 18:47

może teraz będzie wyraźniej

lutka22
Postów: 884
  5.06.2012 18:49

ooooo!!!!! jest, więc jak: wyszłam na głupolkę co nie pozwala wrogów tępić czy nie????

staweg
Postów: 941
  6.06.2012 09:11

To jest larwa biedronki, naszego sprzymierzeńca w walce z mszycami.
staweg

Lawinia
Postów: 326
  6.06.2012 20:41

Luteczko , wyszłaś na bardzo zdolną dziewczynkę!!

zygalazka
Postów: 670
  9.06.2012 13:17

Po trochu wyciągane z lochu...
Oszynda leszczynowiec (Apoderus coryli) – euroazjatycki gatunek owada z rzędu chrząszczy. Długość ciała 6–8 mm. Ciało czerwone, pokrywy skrzydeł czerwone, prostokątne, nogi czarne. Samica składa jaja do naciętego z boku i zwiniętego w rulon liścia. Larwa żywi się tkanką obumarłego liścia. Przepoczwarczenie następuje w ziemi. Poza leszczyną oszynda leszczynowiec żeruje także na grabie, brzozie i olszy

Z serii: Czy kto widział,jak dobrze tej MAŁEJ w czerwonym.



don


« poprzednie 1 2 3 4 5 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT