Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogłoszenia Ogrodniczek i Ogrodników - poszukuję, kupię, zamienię, oddam... —› Jakie nasiona stosujecie?
   O forum    |    Zasady





zerdi
Postów: 221
  19.03.2011 11:01

Witam serdecznie,

Chcę "nieco" zmodernizować mój ogród i w związku z tym mam pytanie - nasiona jakich firm stosujecie? Chciałabym posiać goździki, floksy, rogownicę i inne roślinki zadarniające, a także inne kwitnące wieloletnie. Doczytałam, że jeśli wysieję je teraz, to i tak efekt będzie dopiero za rok. Jeśli nie wzejdą, to się popłaczę.

Pozdrawiam ciepło.

duszek8
Postów: 48
  19.03.2011 19:44

Zerdi,nie rozpaczaj ,zawsze cos wzejdzie,no niestety wieloletnie tak maja,ze w pierwszym roku tworzy sie kepka ,a na drugi rok i w nastepnych kwitna.Ja przewaznie kupuje nasiona z Ozarowa,Torsen i Legutko (X lat wstecz Legutko tez byl slabiutki),ale wzial sie za jakosc ,bo konkurencja nie spi.To znaczy staram sie z Ozarowa podstawowe,ale jakas nowosc to i z tych innych.Ale juz nie kupie w hipermarkietach zadnych cebul.W B_ku w Auchanie kupilam mieczykow z 50 szt.I do niczego .Klosy byle jakie,takie skarlone,a po wykopaniu okazalo sie ze sa zainfekowane.Wszystkie cebulki byly jak z gumy.Nie nadawaly sie w ogole do ponownego wsadzenia.A stare moje do dzis rosna i kwitna.
Wyslij nasiona na rozsadniku,bedzie Ci latwiej podlewac i odchwaszczac .
Zycze milego,slonecznego weekendu.Barbara

zerdi
Postów: 221
  19.03.2011 20:57

Dziękuję serdecznie Zapisałam sobie nazwę
Zawsze lepiej spytać, żeby się na starcie niepotrzebnie nie zrazić błędnym zakupem

staweg
Postów: 941
  21.03.2011 00:03

W latach 60 i 70-tych funkcjonowały Centrale Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa (CNOS), właściwie jako jedyne firmy na naszym rynku oferujące nasiona i cebulki. Później pojawiało się coraz więcej (Legutko, Wilmorin, Florexpol itd), ale sentyment i zaufanie do CNOS pozostało. Od wielu lat kupuję nasiona w sklepie wysyłkowym (obecnie internetowym) kontynuatora starych, dobrych polskich central, czyli w PNOS Ożarów Maz. Nasiona są kwalifikowane. W przystępnych dla działkowców gramaturach i cenach. Nigdy się nie zawiodłem. Poza tym, właśnie Ożarów oferuje w największym zakresie nasiona otoczkowane, które dla mnie (nienawidzę przerywania) są wyjątkowo wygodne. Kolejny raz zachęcam do odwiedzenia strony:
http://www.pnos.pl/
staweg

zerdi
Postów: 221
  21.03.2011 14:56

Serdecznie dziękuję, zajrzę w najbliższym czasie, a pozostałe nazwy i uwagi zapiszę sobie, żebym wiedziała czego szukać





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT