Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Ogłoszenia Ogrodniczek i Ogrodników - poszukuję, kupię, zamienię, oddam... —› Przyjmę konkretne roślinki
   O forum    |    Zasady


1 2 3 następne »



zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 14:22

Witajcie,
Poszukuję konkretnych roślin i jest mi bardzo ciężko znaleźć sklep, w którym większość z nich jest w jednym miejscu (chodzi o koszta wysyłki). W związku z tym pytam tutaj czy ktoś z Was posiada większość tych roślinek z listy poniżej. Oczywiście za przesyłkę zapłacę, bo po tym tygodniu jakoś mi się zrobiło głupio (tak zostałam przez Was obdarowana), a i za roślinki chętnie zapłacę.

Tutaj jest lista moich chciejstw, których jeszcze nie zdobyłam:
przetacznik, firletka kwiecista, firletka smółka, jasieniec piaskowy, rudbekie (zwykła i mini), chryzantema arktyczna, słoneczniczek szorstki, astry, złocień, liatra, szczodrzeniec, głodek, tojeść rozesłana, smagliczka, goździki pierzaste, powojniki, lobelia Cardinale, trojeść, dziewanna, tojad, budleja skrętolistna i ta "zwykła", zalotnica żółta, starzec Lachenala, gaura, gazania

Proszę na mnie nie krzyczeć za posta Pozdrawiam,
Monika

zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 14:23

błąd mi się wkradł - bez rudbekii, bo już mi obiecała lutka

zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 14:32

a i jeszcze mydlnica bazyliowata, pszczelnik...

więcej grzechów nie pamiętam

lutka22
Postów: 884
  8.04.2011 14:43

dorzucę i tojeść rozesłaną ale z nią jak z bambusem: jak nie dopilnujesz to masz tego cały łan!
jakiś tojad też się znajdzie, ale gazanie lepiej wysiać bo źle znoszą przesadzanie. jadę dzisiaj na ranczo - zobaczę co już można by było wykopać. Nie liczę na dużo bo u mnie zimniejsza część stoku

zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 14:45

O, fajnie ))
No tak słyszałam to samo o tojeści... Będę pilnować.

"na ranczo" dobre

asiok
Postów: 1128
  8.04.2011 17:47

Moniko : gaura, gazania, smagliczka ( zależy od odmiany ) są roślinkami jednorocznymi więc raczej każdy kupuje nasiona lub gotowe sadzonki;

pierzaste goździki, firletkę ( mam dwie odmiany ale jeszcze nie wschodzą ) tojad ( też jeszcze nie wschodzi ale wiem gdzie rośnie ) - mogę podesłać...

zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 19:00

Super, dzięki

Widzicie... Podglądam sobie w Internecie cudze ogrody, coś mi się spodoba i potem mi takie "kwiatki" wychodzą... Nie wiedziałam, że są jednoroczne. Muszę doczytać o nich wszystkich.

asiok
Postów: 1128
  8.04.2011 19:03

Powiadają, że gaura jest wieloletnia...być może ale...nie jest w stanie jednak przetrwać zimy;
zresztą mam...poczekam zobaczę ( chociaż wcześniej zawsze mi wymarzała )....dam znać;
czyli poczekasz z tydzień do ' wykiełkowania ' roślin ?

zerdi
Postów: 221
  8.04.2011 19:18

pewnie ale jeśli przemarza, to nie ślij jej do mnie, czyli na pn-wsch. Szkoda roślinki.

asiok
Postów: 1128
  8.04.2011 19:26

ok...poczekamy na tojad i firletki
pierzaste już są


1 2 3 następne »



Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT