Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Rośliny doniczkowe —› hibiskus
   O forum    |    Zasady





wu.katka
Postów: 9
  19.07.2009 19:14

Moja roślinka rośnie w doniczce i przepięknie kwitnie(Zdjęcie w moim profilu)

Mam pytanie:jak nazywa się mój hibiskus - ma mocne, szorstkie liście, ciemnozielone, sercowate (nie postrzępione)
Czy może rosnąć w donicy na tarasie?

andzia
Postów: 34
  31.07.2010 18:24

wszystkie hibiskusy mozna latem wystawic na taras ...o ile jest na nim troszkę cienia ,ponieważ nie przepadają za ostrym słoncem
mój od połwy czerwca rośnie na ogrodzie i ma sie dobrze
pozdrawiam

Ginka
Postów: 58
  1.08.2010 14:26

Witaj, mam dwa już dosyć duże hibiskusy. Jeden ma ciemno czerwone kwiaty a drugi różowe. Latem stoją w donicach przed domem i praktycznie całe popołudnie są w słońcu. Ze względu na to że stoją przez zimę na klatce schodowej i mają tam niską temperaturę gubią liście i dopiero teraz zaczynają wypuszczać pąki kwiatowe. Mają ich bardzo dużo w tym roku. W mieszkaniu ze względu na centralne ogrzewanie ich nie trzymam. Śmiało więc możesz go wystawić na taras.

brygida
Postów: 430
  1.08.2010 16:27

ja moje hibiskusy mam wkopane do ogrodu i te duze i maluchy, nigdy nie trzymałam je w donicach i nie przynosiłam do domu na zimę, maluchy okrywam a te duże zostawiam tak jak rosną. W ubr tylko jedna gałązka mi podmarzła w duzym hibiskusie a i tak wypuściła pączki i liście.
siwa

staweg
Postów: 941
  2.08.2010 08:22

Okazuje się, że w wielu przypadkach, podanie samej nazwy rodzajowej to za mało. Jeśli nie określimy gatunku, to mamy taki bigos jak powyżej. Wygląda mi na to, że jedne napisały o hibiskusach chińskich (domowe), a Brygida o syryjskich (ogrodowe). A jest jeszcze hibiskus (ketmia) południowy - jednoroczny. Warto więc zadać sobie trudu i używać pełnej nazwy.
staweg

sława66
Postów: 71
  2.08.2010 20:35

Przed dwoma laty dostałam hibiskus "Marina"(nazwa na etykiecie). W zeszłym roku kwitł skromnie, ale miał ładne fioletowo - błękitne kwiaty.Na zimę został obsypany kopczykiem i osłonięty włókniną.Uznałam,że miejsce dałam mu niewłaściwe(nieosłonięte, bardzo wietrzne) i wiosną, gdy już można było przesadziłam roślinkę.Wyobraźcie sobie, że do tej pory ma pąki liściowe nierozwinięte, zawsze trochę podrastają, ale się nie rozwinęły liście!Podlewam, dostał dobrą ziemię, podsypałam ziemią z kompostnika i nic.
Co mu dolega? Może ktoś mi doradzi?Co ja źle zrobiłam? A tak się cieszyłam z tego podarunku.

irlandia2
Postów: 20
  22.02.2012 20:59

nie można ich przestawiać jak mają już zawiązane pąki nie można zmieniać temp.i obracać
irenka Giżycko

Doriss
Postów: 42
  24.02.2012 01:07

Ja mam syberyjskie i uważam, że są bezproblemowe!Bez specjalnych zabezpieczeń znoszą nasze zimy





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT