Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.


 

Login:
Has?o:
lub załóż konto


Ogrodnicy
  Ostatnio zarejestrowani
  Najaktywniejsi
  Wszyscy

Galerie
  Ostatnio założne
  Największe
  Nowe zdjęcia
  Nowe komentarze

Katalog roślin
  Krzewy i drzewa iglaste
  Drzewa liściaste ozdobne
  Drzewa liściaste owocowe
  Krzewy liściaste ozdobne
  Krzewy liściaste owocowe
  Pnącza
  Byliny
  Rośliny dwuletnie
  Rośliny jednoroczne
  Rośliny wrzosowate
  Rośliny cebulowe i bulwiaste
  Rośliny skalne
  Turzyce i trawy ozdobne
  Rośliny wodne
  Róże
  Zioła
  Rośliny w domu

  Uprawa i pielęgnacja roślin
  Co w trawie piszczy
  Architektura ogrodowa




Polecamy te strony:

AleDobre.pl
Akademia Tortu
Moje Wypieki
Forum

 Forum —› Rośliny doniczkowe —› Begonia marnieje pomocy
   O forum    |    Zasady





Dorotak72
Postów: 163
  13.02.2010 16:14

Pomóżcie mam begonię nie wiem jaką ale biednieje. Od jakiegoś czasu zasychają jej brzegi liści.Wkleję fotkę za jakość przepraszam. Może ktoś wie co jej jest? Dorota

staweg
Postów: 941
  15.02.2010 09:53

Najpewniej chce odpocząć. Zwykle nie przetrzymuję się przez zimę całych roślin, a tylko bulwy. Po jesiennym zaschnięciu pędów, wyjmuje się bulwy z ziemi, podsusza w temperaturze 15°C, czyści się i przechowuje lekko zagłębione w wilgotnym torfie (aby nie wysychały) w pomieszczeniu o temperaturze 7–8°C. Na początku lutego bulwy wysadza się do skrzynek. Początkowo utrzymuje się 18°C, a gdy rośliny wypuszczą pędy – temperaturę obniża się. W kwietniu begonie wysadza się do inspektów lub do doniczek. To dotyczy begonii bulwiastej. Myślę, że nie jest to begonia stale kwitnąca, bo nie dotrwałaby do tej pory.
staweg

Dorotak72
Postów: 163
  15.02.2010 18:11

Tak masz rację, jeśli chodzi o begonie na dwór. Mam takie na razie w piwnicy i mniej więcej tak z nimi postępuję jak piszesz,kwitną pięknie. Ale ta begonia o której pisałam wcześniej to roślina pokojowa, nie znam dokładnej nazwy, wyczytałam,że w zimie może mieć takie problemy. Ale nic poza tym.

halinabylina
Postów: 552
  15.02.2010 19:31

Dorotko, zajrzałam dzisiaj do swojej encyklopedii roślin domowych. Twoja begonia to begonia metaliczna /Begonia metallica/ Oto co piszą na jej temat:
Stanowisko przez cały rok jasne, ale niezbyt słoneczne,
ciepłe /20-22 stopni, zimą nie mniej niż 16/ Uprawiamy w ziemi standardowej z dodatkiem płatków styropianu, utrzymujemy stałą wilgotność podłoża, podlewając miękką wodą. Od Marca nawozimy co tydzień. Rośliny przycinamy, jeśli są za duże i rosną nieharmonijnie.
Szkodniki: mszyce wciorniastki na skutek zbyt skąpego lub zbyt obfitego podlewania. Mączniak przy nadmiarze wilgoci. To tyle co piszą. Może jeszcze coś znajdziesz w internecie na ten temat. Pozdrawiam

Dorotak72
Postów: 163
  15.02.2010 20:05

Dziękuję ślicznie Halinko.Żadnych robali na niej nie ma, więc może sobie poradzi.Troszkę ją podkarmiłam, zobaczymy,co dalej.

puchatek
Postów: 73
  17.02.2010 16:03


Witajcie! Kupiłam 8-go lutego dwie begonie pięknie kwitnace.Ponieważ nie wiedziałm co lubią takie pędzone w szklarniach ,to postawiłam je w róznych pomieszczeniach.Jedna różowa była w salonie gdzie jest bardzo ciepło i ta bardzo zmarniała.Druga łososiowa poszła do sypialni gdzie jest chłodno max temp.18 st. i ta dziś wygląda ładnie.Czyli ,że one nie lubią upałów.Może ta Twoja Dorotko miała za ciepło?? Może mi się uda wkleić zdjęcie tych 2-ch begoni, to zobaczycie różnicę po tygodniu.

puchatek
Postów: 73
  17.02.2010 16:17

Mam też od lat begonię taką całoroczną , któą na lato wystawiam na taras od półnory.Tak jak na zdjęciu była jeszcze nie dawno ,a teraz padła i nowe gałązki z niej zaszczepiłam.Była ładna jak stała w łazience z oknem ,gdzie temperatura jest niska.Przenisłam ją do salonu ,bo chciałam mieć ładną dekorację i zmarniała bardzo szybko.Jak marniała , bo za ciepło ,to ją więcej podlewałam.Pewnie zaszkodziło jej i ciepło i nadmiar wody.Jednym słowem nasze kwiatki nas uczą i rozumu i pokory.Powinny rosnąć tam gdzie im dobrze , a nie gdzie nam pasuje.

terry
Postów: 604
  19.02.2010 16:16

ja też mam pytanie w sprawie begoni-co roku wykopuje bulwy i przechowuje w piwnicy,wczoraj zajrzałam do moich bulwek i o zgrozo-w bulwkach zagniezdzily sie jakies białe larwy,bulwy rozsypuja sie w rekach,co to za potwor w nich mieszka?może ktos wie?





Tylko zalogowane osoby mogą zamieszczać nowe posty.



STRONA GŁÓWNA    |    GALERIE    |    OGRODNICY    |    FORUM    |    KATALOG ROŚLIN    |    PIELĘGNACJA OGRODU    |    KONTAKT